KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak wydłużyć żywotność baterii w laptopie
Pracując zdalnie, czasami po prostu możesz nie mieć możliwości, aby podłączyć swój laptop do prądu. To właśnie w takich sytuacjach żywotność baterii Twojego komputera staje się nieoceniona! Z tej okazji przygotowaliśmy przydatne wskazówki, które pomogą Ci wydłużyć żywotność baterii w laptopie.

 

3 wskazówki, jak przedłużyć żywotność baterii w laptopie

Statystyki wskazują, że przeciętna bateria w laptopie wytrzymuje od jednej do sześciu godzin po pełnym naładowaniu. Jeśli uważasz, że Twój laptop ma zdecydowanie krótszą żywotność baterii, spróbuj zastosować poniższe wskazówki.

  • Zoptymalizuj ustawienia akumulatora

Nie jest sekretem, że żywotność baterii w laptopie słabnie z upływem czasu. Dlatego większość producentów komputerów udostępnia użytkownikom dostęp do ustawień wydajności baterii. Zwykle ustawienia wydajności baterii obejmują opcje minimalizacji zużycia energii potrzebnej laptopowi do wykonywania określonych zadań. Na przykład laptop z systemem Windows jest wyposażony w suwak wydajności baterii, za pomocą którego użytkownik może dostosować swoje preferencje. Użytkownicy komputerów Mac mogą znaleźć te same opcje w oknie Oszczędzanie energii.

  • Zmniejsz jasność ekranu

Większość laptopów ma opcję zmniejszenia jasności ekranu i klawiatury. Jeśli pracujesz w dobrze oświetlonym miejscu, rozważ przyciemnienie intensywności obu tych opcji. Twoja bateria w laptopie z pewnością Ci się odwdzięczy dłuższą pracą urządzenia 🙂

  • Dostosuj aplikacje w tle

Podobnie do smartfonów, laptopy również uruchamiają szereg aplikacji w tle. Przy ciągłym działaniu wiele aplikacji może zużywać nadmierne ilości baterii. Aby zmniejszyć ich zużycie, sprawdź jakie aplikacje działają w tle, gdy korzystasz ze swojego komputera. Jeśli zauważysz, że niektóre z tych aplikacji w znaczący sposób zużywają energię Twojego urządzenia, rozważ ich usunięcie lub wyłączenie na czas, kiedy korzystasz z laptopa.

 

Jeśli zastanawiasz się, w jaki jeszcze inny sposób możesz wydłużyć żywotność baterii w laptopie, nasz doświadczony zespół chętnie Ci pomoże. Od 26 lat zajmujemy się naprawą oraz optymalizacją komputerów, która obejmuje m.in.: naprawy komputerów przenośnych oraz stacjonarnych, instalacja systemu zabezpieczeń przed wirusami i hakerami oraz naprawy związane z zasilaniem oraz wymianą baterii.

 

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Zostaw komentarz