KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak zabezpieczyć konto na Facebooku?

Niesławne naruszenie danych w 2018 r. spowodowało, że Facebook podjął wysiłki w zakresie bezpieczeństwa, dlatego istnieje wiele środków ochrony, które użytkownicy mogą – i powinni! – podjąć. Poznaj 3 proste kroki cyberbezpieczeństwa w social media i dowiedz się, jak zabezpieczyć konto na Facebooku. 

 

3 wskazówki, jak zabezpieczyć konto na Facebooku

Facebook przechowuje wiele poufnych informacji, które mogą stać się pożywką dla cyberprzestępców. Chroń swoją prywatność przed ich atakiem – z poniższych wskazówek dowiesz się, jak zabezpieczyć konto na Facebooku.

  • Używaj silnego hasła

Choć ta rada może wydawać się zbyt oczywista, wciąż jest bagatelizowana przez wielu użytkowników. Facebook odradza używanie standardowych informacji jako haseł, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia czy numer telefonu. Zamiast tego wybierz dłuższy, mniej oczywisty zestaw słów. Równie dobrze możesz użyć  również losowego ciągu cyfr i liter.

Wiele osób woli używać tego samego hasła wobec wszystkich swoich kont, jednak nie jest to całkiem bezpieczne rozwiązanie. Jeśli cyberprzestępca pozna Twoje hasło na jednej platformie, w prosty sposób może uzyskać dostęp do wszystkich pozostałych konto na innych portalach, z których korzystasz

  • Wykorzystuj dwuskładnikowe uwierzytelnienie

Ta funkcja bezpieczeństwa działa to druga warstwa ochrony przed hakerami próbującymi zalogować się na Twoje konto. Gdy włączysz uwierzytelnianie dwuskładnikowe lub „zatwierdzenie logowania”, Facebook automatycznie wyśle ​​sześciocyfrowy kod do wybranego urządzenia. Użytkownicy próbujący zalogować się do konta muszą wprowadzić poprawny kod wysłany do rozpoznanego urządzenia, aby uzyskać dostęp. Włączenie ten funkcji jest bardzo proste; przejdź do ustawień zabezpieczeń i wybierz „Używaj uwierzytelnienia dwuskładnikowego”. Następnie kliknij “Edytuj” i wybierz opcję, która Ci najbardziej odpowiada.

  • Włącz powiadomienia logowania
Kolejne ustawienie zabezpieczeń, które należy włączyć, to otrzymywanie powiadomień o nierozpoznanych logowaniach. Jak sama nazwa wskazuje, za każdym razem, gdy użytkownik spróbuje zalogować się na Twoje konto na Facebooku, otrzymasz powiadomienie na wybrane wcześniej urządzenie. To ustawienie umożliwia również sprawdzenie, które urządzenia są już zalogowane na Twoim koncie. Po przejściu do ustawień zabezpieczeń przewiń w dół do sekcji „Konfiguracja dodatkowych zabezpieczeń” i kliknij „Otrzymuj powiadomienia o nierozpoznanych logowaniach“.

Poznałeś już kilka typowych ustawień zabezpieczeń, mimo to zachęcamy do zapoznania się z resztą, którą oferuje Facebook, aby zmaksymalizować bezpieczeństwo prywatnych danych w sieci. Nasz zespół może również pomóc Ci w optymalizacji zabezpieczeń. Skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201, aby uzyskać więcej informacji na temat oferowanych przez nas wiodących rozwiązań zabezpieczających.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Zostaw komentarz