KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Kamerka w laptopie
Kamerka w laptopie – czy powinieneś ją zakrywać?

Czy pomyślałeś kiedykolwiek, że odsłonięta kamerka w laptopie może wiązać się z ryzykiem utraty Twoich prywatnych danych i plików na komputerze?

Kamerka w laptopie a bezpieczeństwo

Obawy związane z cyberprzestępczością rosną z roku na rok (zwłaszcza w okresie izolacji domowej), a wraz z nimi świadomość użytkowników, którzy wiedzą, że niemal każdy haker potrafi włamać się do naszego komputera i przechwytywać obraz, który rejestruje kamerka w laptopie. Mając taki dostęp, cyberprzestępca może robić Ci zdjęcia lub nagrywać filmy, a następnie wykorzystywać te obrazy do różnych celów m.in. wyłudzenia pieniędzy pod pretekstem opublikowania przechwyconego obrazu w sieci. Mimo że prawdopodobieństwo padnięcia ofiarą takiego ataku jest znikome, wielu użytkowników woli zawczasu zadbać o swoją prywatność.

Czy zakrywać kamerkę w laptopie?
Odpowiedź na to pytanie brzmi: Tak! Nawet jeśli korzystasz z bezpiecznych stron i Twój komputer nie jest bezpośrednio narażony na zagrożenie podczas codziennego użytkowania, o wiele łatwiej zapobiegać atakom hakerów, niż zwalczać ich skutki. Tak naprawdę do stania się ofiarą cyberprzestępczości wystarczy zaledwie kilka kroków.
Jednym z najczęstszych sposobów przeprowadzania cyberataków jest poczta e-mail, podczas gdy użytkownik klika w otrzymany w nowej wiadomości link. Po otwarciu adresu program jest instalowany, a następnie ukrywany na urządzeniu użytkownika, umożliwiając cyberprzestępcom zdalne sterowanie kamerą internetową laptopa oraz innymi aplikacjami w zależności od złośliwego oprogramowania.
Jak uniknąć cyberzagrożenia?
Aby chronić się przed cyberzagrożeniami, musisz nauczyć się rozpoznawać wiadomości e-mail, których celem jest wyłudzenie Twoich danych, oraz niezabezpieczone linki i załączniki. Niezwykle ważne jest również posiadanie dokładnego planu cyberbezpieczeństwa, który obejmuje aktualizację programów, instalację oprogramowania antywirusowego i łączenie się wyłącznie z bezpieczną siecią Wi-Fi.

Jeśli nie masz takiego planu, zacznij od zamontowania osłony kamery w laptopie, a następnie skontaktuj się z działem rozwiązywania problemów w pobliżu. Nasz doświadczony zespół posiada 26-letnie doświadczenie, na które składają się: naprawy komputerów, wymiany podzespołów, instalacja oprogramowania oraz aktualizacji, a także instalacja i modernizacja sieci Wi-Fi. Więcej na temat świadczonych przez nas usług znajdziesz tutaj.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Zostaw komentarz