KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Cyberbezpieczeństwo a praca zdalna

Co ma wspólnego cyberbezpieczeństwo i praca zdalna? Dowiedz się, jak uniknąć zagrożenia z sieci podczas pracy w domu oraz codziennego użytkowania.

 

Cyberbezpieczeństwo w pracy zdalnej

Jednym z najistotniejszych sposobów ochrony pracowników zdalnych jest edukacja w zakresie najczęściej spotykanych zagrożeń, z jakimi wiąże się sama praca zdalna. Pamiętaj, że przekazanie swoim pracownikom odpowiedniej wiedzy oraz narzędzi jest niezbędnym fundamentem dobrze prosperującego środowiska pracy. Z tej okazji przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pomogą w znaczny sposób podnieść cyberbezpieczeństwo pracy zdalnej – Twojej oraz ludzi w Twojej firmie.

5 wskazówek dla bezpiecznej pracy z domu
  • Podstawowe zabezpieczenia – zanim przejdziemy do konkretnych wskazówek, niezwykle ważne jest, aby podsumować ogólne działania Twojej organizacji w zakresie cyberbezpieczeństwa. Dlatego sprawdź, czy postępujesz zgodnie ze sprawdzonymi metodami, używając silnych haseł, stawiając na uwierzytelnianie dwuskładnikowe oraz zabezpieczając konta.
  • Korzystaj z VPN – Rozważ ochronę własnej prywatności w internecie za pomocą wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Wybrane narzędzie szyfruje cały Twój ruch internetowy, zapewniając ochronę danych firmowych. Pamiętaj, że VPN może czasami spowalniać Twoje urządzenie, więc może być konieczne wyłączenie go np. na potrzeby wideokonferencji.
  • Bezpieczna sieć Wi-Fi – sprawdź, czy Twoi pracownicy używają bezpiecznych sieci Wi-Fi. Poinstruuj pracowników zdalnych, w jaki sposób mogą zabezpieczyć swoją domową sieć Wi-Fi. Czasami oznacza to po prostu zmianę hasła modemu, więc nie jest to specjalnie skomplikowany proces.
  • Sprawdź aktualizacje – aktualizacje oprogramowania oraz aplikacji mogą wydawać się żmudne, jednak bardzo często zawierają one istotne poprawki luk w zabezpieczeniach. Szczególnie ważne jest aktualizowanie zapór sieciowych i oprogramowania antywirusowego, które mogą pomóc w ochronie przed szkodliwym oprogramowaniem oraz innymi złośliwymi aplikacjami.
  • Backup – utrata danych zdarza się nie tylko z powodu problemów z cyberbezpieczeństwem. Aby uchronić się przed stratą firmowych plików, rozważ uruchomienie kopii zapasowych w chmurze.

Troska o cyberbezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie w przypadku pracy zdalnej. Zapewniając swoim pracownikom odpowiednie narzędzia gwarantujące bezpieczeństwo podczas pracy z domu, możesz w prosty sposób uniknąć utraty kosztownych danych. Nie wiesz, od czego zacząć? Skontaktuj się z naszym zespołem, który posiada 26-letnie doświadczenie m.in. w naprawie i optymalizacji komputerów, aby uzyskać pomoc związaną z cyberbezpieczeństwem dla pracowników zdalnych.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz