KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Dlaczego warto zrobić kopię zapasową danych?

Przechowywanie danych cyfrowych tylko w jednym miejscu jest niebezpieczne. Utrata danych może wystąpić tak naprawdę w każdej chwili u każdego. Dowiedz się, dlaczego warto zrobić kopię zapasową danych, aby chronić swoje osobiste informacje.

 

Dlaczego warto zrobić kopię zapasową danych?
Przed awarią dysku twardego możemy zauważyć kilka znaków ostrzegawczych. Kiedy jednak takie sygnały się pojawiają, zazwyczaj nieświadomie je ignorujemy. Jedynym gwarantowanym sposobem, aby nie stracić osobistych danych, jest zrobienie kopii zapasowej. Eksperci zajmujący się rozwiązywaniem problemów z komputerem mogą ocenić Twój domowy system tworzenia kopii zapasowych danych, ocenić potrzeby w zakresie ich tworzenia oraz zaoferować rozwiązania dopasowane do Twojego budżetu.
Pozostałe sposoby tworzenia kopii zapasowej danych
  • Pamięć USB – są powszechne wśród użytkowników, ponieważ do ich głównych zalet należy łatwość oraz wygoda użytkowania. Nie mogą jednak przechowywać dużej ilości danych, dlatego nie są to rozwiązania na dłuższą metę.
  • Dysk zewnętrzny – jest to lepsza opcja, niż pamięć USB, choćby ze względu na to, że dysk zewnętrzny jest w stanie pomieścić więcej danych oraz jest mniejsze ryzyko, że go zgubimy. Jest to jednak droższa alternatywa.
  • Synchronizacja z chmurą – opcje takie jak Dropbox lub Dysk Google są bardzo łatwe w obsłudze – po wstępnej konfiguracji komputer automatycznie wykona kopię zapasową plików.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dane są zagrożone, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji. Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz