KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak skutecznie zabezpieczyć swoje dane w sieci?
Najlepszą obroną przed potencjalnymi zagrożeniami bezpieczeństwa w sieci jest zachowanie ostrożności. Aby być pewnym, że Twoje dane osobowe są bezpieczne, wprowadź tych kilka poniższych nawyków do swojej codzienności.
Jak skutecznie zabezpieczyć swoje dane w sieci?
Przygotowaliśmy dla Ciebie listę kilku prostych kroków, dzięki którym zabezpieczysz swoje osobiste informacje przed potencjalnym cyberatakiem. Wskazówki pogrupowaliśmy w kategoriach względem rodzaju urządzeń, z których korzystasz na co dzień.
Komputer
Niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera stacjonarnego, czy preferujesz mobilny charakter laptopa, prawdopodobnie Twoje urządzenie jest wyposażone we wbudowaną kamerę internetową. To, co kiedyś było ekstremalnym środkiem ostrożności, dzisiaj stało się popularnym środkiem ostrożności – mowa o zakrywaniu kamerki internetowej.
Chociaż jest mało prawdopodobne, że hakerzy zaatakują Twoje urządzenie, zawsze lepiej jest zachować ostrożność, jeśli chodzi o bezpieczeństwo online. W przypadku naruszenia bezpieczeństwa kamery internetowej hakerzy mogą przeglądać i podsłuchiwać Twoje życie osobiste oraz rozmowy, co może prowadzić do wielu problemów. Zakrywając kamerkę internetową, pamiętaj również o zamykaniu laptopa, kiedy nie korzystasz z urządzenia, aktualizowaniu oprogramowania antywirusowego oraz sprawdzaniu, czy zapora jest włączona.
Smartfon
Jeśli przechowujesz dane osobiste w swoim w telefonie, musisz mieć pewność, że informacje są bezpieczne. Aby uniemożliwić osobom trzecim dostęp do Twojego telefonu, utwórz silny kod PIN jako hasło odblokowujące. Gdy już zabezpieczysz swój smartfon hasłem, pamiętaj o regularnym aktualizowaniu oprogramowania oraz unikaniu pobierania aplikacji i kupowania produktów ze sklepów niezaufanych firm, aby uniknąć potencjalnego cyberataku.

 

Jeśli obawiasz się, że Twoje dane są zagrożone, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji! Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz