KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak stworzyć silne hasło, które zapamiętasz?
Dwie na pięć osób staje się staje się ofiarą cyberprzestępców. Są to najczęściej sytuacje, których można byłoby uniknąć, podejmując większe działania w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Jak stworzyć silne hasło, które zapamiętasz?
W czasach dzisiejszej technologii potrzebujesz hasła do niemal każdego konta lub urządzenia online, w tym kont mediów społecznościowych, e-maili, smartfonów i nie tylko. Fundamentem bezpieczeństwa danych osobistych i biznesowych w sieci jest silne hasło. Skorzystaj z poniższych trzech wskazówek dotyczących ustawiania silnych haseł w sieci, aby nie stać się ofiarą hakerstwa, prowadzącego nawet do utraty tożsamości.
3 zasady tworzenia bezpiecznego hasła
  • Do każdego konta używaj innego hasła

Chociaż może się to wydawać niepotrzebnym krokiem w celu zabezpieczaniu danych osobistych lub biznesowych, badania pokazują, że 73 % kont internetowych używa duplikowanych haseł. Używanie tego samego hasła dla wielu kont stanowi zagrożenie dla Twojego bezpieczeństwa w sieci! Gdy haker będzie w stanie zidentyfikować jedno z Twoich haseł, może łatwo zalogować się na pozostałe konta, które używają tego samego hasła. Upewnij się, że Twoje dane są chronione, przypisując oryginalne hasła do każdego konta.

  • Włącz uwierzytelnienie dwuskładnikowe

Oprócz używania silnych haseł włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego na wszystkich kontach zapewnia dodatkową ochronę Twoich danych osobistych. Gdy logujesz się na konto za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego, musisz potwierdzić swoją tożsamość w dwóch krokach. Najczęstszym sposobem korzystania z tego przez strony internetowe jest wysłanie kodu w treści SMS-a na telefon komórkowy, który następnie należy wprowadzić wraz z hasłem na koncie, do którego się logujesz. Korzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa poza indywidualną nazwą użytkownika oraz hasłem.

  • Korzystaj z generatora haseł

Jeśli tworzenie wielu różnorodnych haseł stanowi dla Ciebie trudność, spróbuj skorzystać z generatora haseł. Wybierz, jak długie powinno być hasło, jakie symbole i cyfry powinny zostać uwzględnione, a silne, indywidualne hasło zostanie automatycznie wygenerowane. Użytkownicy Apple mogą korzystać z sugestii silnych haseł podczas zakładania nowego konta lub zmiany starego hasła na swoim urządzeniu. Zarówno generatory, jak i sugestie Apple mają tendencję do tworzenia długich haseł, aby jak najlepiej zabezpieczyć Twoje dane.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dane są zagrożone, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji! Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz