KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak chronić swoje dane w sieci
Wraz z ewolucją technologii, wzrasta ryzyko utraty personalnych danych. Odkryj kilka przydatnych wskazówek i dowiedz się, jak chronić swoje dane w sieci. 
bezpieczeństwo danych w sieci
Wraz z nowymi wyzwaniami i trendami pojawia się również więcej wskazówek i kroków, które należy podjąć, aby zapewnić bezpieczeństwo danych w sieci. Poniżej zebraliśmy kilka wskazówek, które pomogą Ci ochronić Twoje personalne pliki na komputerze przed potencjalnym cyberatakiem.
  • Używaj szyfrowanych połączeń VPN

    Ataki na publiczne sieci Wi-Fi stają się coraz bardziej popularne. Jednym z najskuteczniejszych sposobów zabezpieczenia sieci zewnętrznej jest użycie VPN do szyfrowania połączenia internetowego. VPN utworzy bezpieczne łącze między Twoim urządzeniem a Internetem. Za pomocą tego łącza wyślesz swoje dane na zewnętrzny serwer (Twój VPN), mając gwarancję bezpiecznego połączenia.
  • Korzystaj z uwierzytelnienia dwuskładnikowego

    Jeśli nie korzystasz jeszcze z uwierzytelniania dwuskładnikowego, nadszedł moment, aby to skonfigurować. Uwierzytelnianie dwuskładnikowe to metoda zarządzania hasłami, która zwiększa bezpieczeństwo Twojego standardowego hasła, ale wymaga dodatkowej warstwy ochrony w postaci osobistego kodu identyfikacyjnego lub innego hasła — zwykle pochodzącego z urządzenia mobilnego lub poczty e-mail. Korzystanie z uwierzytelniania wieloskładnikowego staje się coraz bardziej popularne, ponieważ jest to jeden z prostszych sposobów zapobiegania naruszeniom bezpieczeństwa.
  • Wybieraj tylko zidentyfikowanych dostawców w chmurze

    Usługi w chmurze były przez pewien czas bardzo korzystne dla tworzenia kopii zapasowych i przechowywania danych, ale wiele firm zaczęło przeprowadzać hybrydową migrację, przechodząc na pracę zdalną. Chociaż korzystanie z usług w chmurze wciąż wiąże się z ryzykiem, użytkownicy korzystają z analiz predykcyjnych w celu zwiększenia środków bezpieczeństwa, co prowadzi do identyfikowania zagrożeń ze strony hakerów. Dlatego decydując się na magazynowanie osobistych danych w chmurze, wybieraj tylko zidentyfikowanych.
dowiedz się więcej na temat ochrony danych w sieci
Skontaktuj się z najbliższym centrum rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa w sieci. Nasz zespół specjalistów posiada 25-letnie doświadczenie w ogólnej naprawie i optymalizacji komputerów raz instalacji zabezpieczeń. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz