KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Bezpieczeństwo w sieci

Poznaj skuteczne sposoby, które pozwolą uchronić Twoje dane przed potencjalnym atakiem cyberprzestępcy w sieci. Dowiedz się, jak możesz zmniejszyć ryzyko utraty danych, np. podczas pracy zdalnej.

 

Bezpieczeństwo w sieci
Każdego dnia tysiące użytkowników pada ofiarą cyberprzestępców. Gdy newralgiczne dane wędrują w niepowołane ręce, może się to wiązać z przykrymi skutkami i komplikacjami. Aby tego uniknąć, poznaj kilka sprawdzonych technik, które pomogą zabezpieczyć Twoje osobiste informacje i zapobiec ich wycieknięciu do sieci.
  • Korzystaj z sieci VPN

VPN to nic innego jak wirtualna prywatna sieć, która zabezpiecza przed ryzykiem ataku ze strony hakerów. Pamiętaj, aby nie korzystać z sieci publicznej, znajdując się np. w kawiarni lub gdziekolwiek indziej, ponieważ przestrzeń publiczna nie ma w ogóle lub bardzo znikomą ilość zabezpieczeń, które bez problemu można złamać.

  • Czyść ciasteczka w przeglądarce

Czy zdajesz sobie sprawę, ile informacji o Tobie przechowuje Twoja własna przeglądarka internetowa, z której korzystasz na co dzień? Pliki cookies, aktywność wyszukiwarek i historia przeglądania mogą zawierać dane osobowe. Procesy różnią się nieco w zależności od tego, czy korzystasz z przeglądarki Firefox, Chrome czy innej przeglądarki. Pamiętaj o regularnym czyszczeniu pamięci podręcznej, a zmniejszysz ryzyko utraty prywatnych danych na swoim komputerze!

  • Korzystaj z zaufanych witryn

Zakupy w niezabezpieczonych witrynach to kopalnia złota dla hakerów. Chroń swoją kartę kredytową, informacje o koncie bankowym, adres i numer telefonu, robiąc zakupy wyłącznie na bezpiecznych witrynach. Poszukaj tych, które szyfrują i chronią dane, zwracając uwagę na adres strony. HTTPS: zamiast HTTP: oznacza bezpieczną witrynę.

Jeśli nie jesteś pewien, jak samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo swojego komputera, skontaktuj się z najbliższym centrum rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji. Nasz zespół specjalistów posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji komputerów oraz instalowaniu zabezpieczeń w PC. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz