KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Płyta główna - do czego służy Jaką wybrać

Tak jak organizm człowieka nie istniałby bez szkieletu, tak komputer nie działałby bez płyty głównej. Dowiedz się, do czego służy płyta główna i czym kierować się podczas zakupu.

 

Płyta główna i jej rola w twoim komputerze
Wbrew pozorom budowa komputera jest całkiem intuicyjna. Pisaliśmy już wcześniej na ten temat na naszym blogu. Odkryj 5 głównych elementów budowy komputera, a następnie wróć do tego wpisu, który jest rozwinięciem wcześniejszego artykułu.
Kiedy mówimy o roli płyty głównej w komputerze, kojarzy nam się ona ze szkieletem, na którym montujemy pozostałe podzespoły. To właśnie płyta główna rzutuje na wydajność i niezawodność naszego PC. Zależnie od tego, jaki rodzaj wybierzemy, będzie ona spełniać swoją rolę w kategorii, do jakiej została przeznaczona.
Płyta główna – jaką wybrać?
Dostępne kategorie płyt głównych na rynku to płyty ATX, microATX, WTX oraz Extended ATX i EATX. Tym, co je różni, je ich przeznaczenie. Najbardziej popularne są płyty ATX, które sprawdzą się w każdym stacjonarnym komputerze. Do bardziej zaawansowanych działań, takich jak montaż filmów czy projektowanie graficzne stosuje się płyty Extended ATX i EATX. Z kolei płyty WTX są jeszcze mocniejsze od EATX i mają zastosowanie np. w serwerach.
Tak naprawdę decyzja, jaka płyta główna sprawdzi się najlepiej, zależy od tego, jakie zadanie będzie spełniać Twój komputer – czy będzie przeznaczony do rozrywki, pracy a może będzie pełnić funkcję serwera. Należy też pamiętać, że na wydajność komputera w dużej mierze definiuje sam chipset, który pełni rolę centrum komunikacyjnego, kontrolując przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi podzespołami Twojego PC.

Jeśli nie jesteś pewien, jaką płytę główną wybrać do swojego komputera, skontaktuj się z najbliższym centrum rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji. Nasz zespół specjalistów posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji komputerów oraz instalowaniu zabezpieczeń w PC. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz