10710 S Roberts Rd Palos Hills | IL | 60465 | US

KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

5 głównych elementów budowy komputera
Czy wiesz, z jakich elementów zbudowany jest Twój komputer?

Niezależnie czy dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z komputerem, czy bez ograniczeń surfujesz na co dzień po sieci, może wciąż nie być dla Ciebie oczywiste, z jakich elementów zbudowany jest Twój komputer. Czy potrafisz wymienić 5 podstawowych elementów budowy PC? Czekaj, czekaj… Nie musisz się zastanawiać! Poniżej znajdziesz odpowiedź, którą przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie. Miłej lektury!

 

Z czego składa się komputer?
Wyróżniamy dwa typy komputera – te stacjonarne oraz przenośne. Do stacjonarnych zaliczymy jednostki, które możemy postawić pod biurkiem lub na jego blacie, natomiast do mobilnych wszelkiego rodzaju notebooki. Podróż lub praca zdalna? Laptop jest świetną alternatywą dla tradycyjnego komputera, czego z kolei nie powiedzą np. gamerzy ani osoby zajmujące się animacją 3D, ponieważ ich profesja wymaga większej mocy poszczególnych komponentów komputera oraz, co się z tym wiąże, dobrego chłodzenia procesora, aby komputer był w stanie płynnie funkcjonować na najwyższych obrotach. To właśnie wtedy wybierane są stacjonarne PC, które mimo swoich gabarytów wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem, dzięki możliwościom, jakie oferują.
5 głównych elementów budowy komputera
Jeśli mamy wymienić kilka niezbędnych komponentów budowy komputera, nie ma znaczenia, czy jest to komputer stacjonarny czy też laptop, ponieważ oba te urządzenia potrzebują tych samych podstawowych elementów do prawidłowego funkcjonowania. Zaliczymy do nich m.in.:
  • płyta główna – to swego rodzaju trzon komputera, do którego podłączone są wszystkie pozostałe komponenty;
  • procesor – zwany mózgiem operacji, odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie oraz wydajność urządzenia;
  • pamięć RAM –  moc obliczeniowa komputera; odpowiada za możliwą ilość przetwarzanych informacji w tym samym czasie, co oznacza, że im większa ilość pamięci RAM, tym więcej zadań komputer jest w stanie zrealizować naraz – mówiąc prościej: multitasking!
  • dysk twardy / dysk SSD – przestrzeń magazynowa danych komputera, to tutaj zapisują się wszystkie dane z Twojego urządzenia, pliki, zdjęcia, filmy, muzyka czy gry;
  • karta graficzna – komponent odpowiedzialny za jakość obrazu wyświetlanego na ekranie komputera, niezwykle istotna w programach graficznych, montażu filmów, programach 3D czy grach!

 

Teraz już wiesz, z jakich elementów składa się Twój komputer. W zależności od rodzaju i budowy komputera, większość komponentów można wymieniać na lepsze, aby zwiększać moc swojego urządzenia. M.in. właśnie takie usługi znajdziesz w naszej ofercie. Koniecznie sprawdź zakładkę nasze usługi.
Jeśli masz więcej pytań na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz