10710 S Roberts Rd Palos Hills | IL | 60465 | US

KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

wolny internet
Wolny interent to zmora każdego Użytkownika

Na pewno każdy spotkał się z sytuacją kiedy strony internetowe, lub filmy ładują się wolniej niż zwykle.  Jest to związane z wolnym, lub ograniczonym połączeniem internetowym co bardzo unieprzyjemnia korzystanie z komputera. Zapoznaj się z częstymi przyczynami wolnego działania Internetu:

Szkodliwe oprogramowania

Jak wiadomo szkodliwe oprogramowania czy też wirusy potrafią spowolnić nasz komputer. Powoduje, że każde operacje takie jak korzystanie z Internetu będą wykonywane z opóźnieniem. W takiej sytuacji zaleca się przeskanowanie komputera i oczyszczenie go z wirusów. Przy czym warto mieć na uwadze, to jaki program do tego celu ma ogromne znaczenie. Tzw. “Pierwszy, lepszy” program może spowodować więcej szkody a jeżeli pożytku dla naszego urządzenia.

Słaby router

Czasami router, który posiadamy może mieć ograniczony zasięg, przez co urządzenia znajdujące się poza zasięgiem może się wiązać z wolnym lub brakiem Internetu. Rozwiązaniem tego problemu jest sprawdzenie, czy nasz router jest umiejscowiony poprawnie. Jeżeli to nie pomoże można zakupić wzmacniacza WIFI, lub nowy router który powiększy zasięg twojego Internetu w domu.

Źle skonfigurowane urządzenie

Jeżeli nasze urządzenie zostało źle skonfigurowane może być to przyczyną wolnego działania Internetu.

Zbyt wiele osób połączonych do sieci

Im więcej urządzeń jest podłączonych do naszej sieci tym wolniejszy Internet dla pojedynczego urządzenia. Zaleca się sprawdzenie, listę urządzeń połączonych do naszej sieci.

Niska prędkość internetu

Warto sprawdzić, z jakiej oferty korzystamy i jaka jest  prędkość internetu gwarantowana  przez naszego dostawcę. W umowie przeważnie jest uiszczone, jaka powinna być minimalna prędkość internetu za którą płacimy.

Jeżeli nie jesteś pewny przyczyny wolnego internetu w twoim domu, zawsze możesz się z nami skontaktować. Nasi technicy pomogą Ci zlokalizować i rozwiązać przyczynę twojego problemu.

Posty powiązane

Zostaw komentarz