KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

5 darmowych odpowiedników dla Photoshopa
Poznaj 5 darmowych programów graficznych, będących alternatywą dla photoshopa

Jeśli zastanawiasz się, jakie darmowe programy graficzne mogą stać się alternatywą dla Photoshopa, poniżej przygotowaliśmy listę 5 darmowych odpowiedników, które umożliwią Ci m.in. obróbkę graficzną zdjęć, dzięki którym Twój Instagramowy profil podbije serca użytkowników na całym świecie!

 

GIMP

Tak jak w przypadku programu Adobe Photoshop, na pierwszy rzut oka GIMP wydaje się równie skomplikowany. Na szczęście istnieje możliwość personalizacji pasków narzędzi w obu programach, przez co wydają się one dość podobne. GIMP różni się jednak od Photoshopa interfejsem. Jednocześnie jest świetnym darmowym odpowiednikiem swojego konkurenta i doskonale sprawdza się zarówno do amatorskiej, domowej pracy, jak i też w realizacji bardziej zaawansowanych projektów.

Paint.NET

Kolejna świetna alternatywa dla komercyjnego Photoshopa. Paint.NET został stworzony przez studentów Washington State University pod nadzorem Microsoftu. Przeznaczony do obróbki grafiki rastrowej, darmowy Paint.NET bez problemu może konkurować z objętymi płatną licencją konkurentami. Posiada m.in. nieograniczoną historię wykonywanych operacji, nowoczesny interfejs użytkownika czy możliwość pracy użytkownika na poszczególnych warstwach.

Krita

Krita staje się bardzo popularnym oprogramowaniem wśród grafików i programistów.  Darmowa wersja jest świetnym odpowiednikiem dla płatnego Photoshopa. Jest to wielofunkcyjny program do obróbki grafiki rastrowej, przeznaczony do malowania oraz umożliwiający w pewnym stopniu edycję zdjęć.

Photopea

Jeśli szukasz możliwości obróbki zdjęć online, Photopea będzie idealnym rozwiązaniem. W tym bezpłatnym edytorze zdjęć online łatwo i szybko wyretuszujesz oraz wykadrujesz zdjęcie, dodasz filtry, efekty i tekst. Dodatkowo wszystkie opcje w Photopea są w j. polskim, dzięki czemu każdy ma możliwość skorzystania z programu.

Darktable

Zaawansowany, darmowy program, przeznaczony do pracy z RAW-ami z aparatów fotograficznych. Umożliwia edycję oraz eksportowanie zdjęć. Darktable to aplikacja do pracy z fotografią typu open source, pełniąca rolę ciemni dla fotografów. Zarządza cyfrowymi negatywami w bazie danych, umożliwia przeglądanie ich, wywoływanie surowych obrazów oraz ich ulepszanie.

 

Która aplikacja spodobała Ci się najbardziej? Może już wcześniej spotkałeś/aś się z jedną z wyżej wymienionych alternatyw dla Photoshopa? Zachęcamy Cię do podzielenia się z nami swoją opinią w komentarzu.

Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz