KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak koronawirus pomógł światu komputerów?
Jak koronawirus pomógł światu komputerów?

Rynek komputerów wiele zyskał podczas pandemii koronawirusa. Zarówno tradycyjne komputery PC, jak i laptopy w ostatnim roku stały się jednymi z najbardziej pożądanymi technologiami konsumenckimi. 

Świat komputerów zyskuje dzięki koronawirusowi

W czwartym kwartale 2020 r. (4Q20) globalne dostawy wzrosły o 26,1%, sięgając 91,6 miliona produktów, według wstępnych wyników International Data Corporation (IDC) Worldwide Quarterly Personal Computing Device Tracker. Sprzedaż PC wzrosła o 13,1% w roku 2020, porównując dane z 2019 roku. Trzeba przyznać, że głównymi katalizatorami tak znaczącego wzrostu były: praca z domu, zdalne nauczanie oraz wzrost popytu konsumentów.

 

Historia kołem się toczy
Patrząc wstecz, ostatni raz, kiedy na rynku komputerów odnotowano roczny wzrost na taką skalę, miał miejsce w 2010 r. – 13,7%. Wiele się zmieniło w ciągu tych dziesięciu lat. Pytanie brzmi, jak długo potrwa to odrodzenie, którego jesteśmy naocznymi świadkami. Na obecną chwilę nic nie zapowiada zmiany. Dopóki większość z nas wciąż będzie działać w trybie zdalnym, na rynku komputerów tendencja wzrostowa będzie się stale utrzymywać.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz