KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak bezpiecznie przewozić laptopa?
Jak bezpiecznie przewozić laptopa?

Laptopy cieszą się większą popularnością, niż komputery stacjonarne, a wszystko ze względu na mobilność, jaką oferują. Można je zabrać w podróż, do pracy, w delegację – korzystać z prawie każdego miejsca na świecie. Poniżej przygotowaliśmy kilka cennych wskazówek, które pomogą Wam bezpiecznie przewozić swojego laptopa. Dajcie znać w komentarzu, które z nich okazały się najbardziej pomocne!

 

Jak bezpiecznie przewozić laptopa?
Decydując się na zakup laptopa, warto również pamiętać o odpowiednich akcesoriach, które zadbają o bezpieczeństwo Twojego urządzenia podczas podróży. Produkty dedykowane laptopom wykonane są z trwałych oraz odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, dlatego szczególnie warto zastanowić się nad dokupieniem do swojego urządzenia zabezpieczającego etui. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w przypadku małych laptopów, gdzie przekątna ekranu wynosi około 10-12 cali. Większe laptopy z powodzeniem zmieszczą się w plecaku lub torbie, specjalnie ku temu przeznaczonym. Ważne, aby w plecaku znajdowała się odpowiednia przegroda dla laptopa, zabezpieczona pianką, która ochroni urządzenie przed ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi.
Bezpieczeństwo laptopa w podróży
Podczas przewożenia laptopa, urządzenie powinno znajdować się w takiej pozycji, która pozwoli na ograniczenie drgania oraz wibracji do minimum. Komputer usytuowany w pozycji pionowej jest najmniej narażony na drgania, które w innym przypadku mogłyby nawet doprowadzić do uszkodzenia dysku twardego lub matrycy. Podczas przewożenia laptop powinien być wyłączony (nie uśpiony!). To bardzo ważne, aby o tym pamiętać, ponieważ w przypadku włączonego komputera istnieje ryzyko jego przegrzania lub uszkodzenia jego dysku twardego.
Aby zapobiec ewentualnej kradzieży, warto zastanowić się nad zainstalowaniem odpowiedniego software’u. Przykładami antykradzieżowych aplikacji są m.in. Phoenix FailSafe, Intel Anti-Theft czy Prey. W przypadku kradzieży oprogramowanie umożliwi nam śledzenie, zlokalizowanie oraz zablokowanie dostępu do urządzenia.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz