KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?
Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Dziesięć lat temu większość osób śmiałaby się, gdybyś powiedział, że posiadasz część swojego portfela inwestycyjnego w kryptowalutach, stanowiących wirtualny odpowiednik rzeczywistych pieniędzy, zabezpieczony różnymi metodami kryptograficznymi generowanymi przez komputer. Na przestrzeni minionych lat wiele się jednak zmieniło w świadomości społecznej na ten temat.

Czy nam się to podoba, czy nie, kryptowaluta jest obecnie praktycznie wszędzie i nie jest już dostępna tylko dla day traderów czy nerdów. W rzeczywistości wiele tradycyjnych firm integruje kryptowalutę ze swoimi platformami lub używa jej jako środka do uruchamiania innych rodzajów produktów.

Nic dziwnego, że Bitcoin oraz inne kryptowaluty przyciągnęły uwagę inwestorów na całym świecie. Wyobraź sobie, że gdybyś w 2010 roku zainwestował – mimo krzywych spojrzeń znajomych – 1 tys. dolarów w Bitcoina, dzisiaj Twoje środki byłyby warte 287,5 miliona dolarów, a Ty nie musiałbyś się już więcej martwić o swoją przyszłość. Trzeba jednak pamiętać, że kryptowaluty są przerażająco niestabilne i należy do nich podchodzić z wielką ostrożnością. Dlatego rodzi się pytanie…

 

Czy warto dzisiaj inwestować w kryptowaluty?
Niektórzy eksperci sugerują, że w najbliższym czasie wartość Bitcoina może wzrosnąć nawet do 100 tys. dolarów. Przecieki z raportów Citibanku wskazywały jednego z informatorów branżowych, który uważa, że wartość cyfrowej waluty może przekroczyć aż 300 tys. dolarów do końca 2021 r.
Nie wszyscy jednak twierdzą, że inwestowanie w kryptowaluty to dobry pomysł – przynajmniej nie dla przeciętnego inwestora. Warto wspomnieć, że w styczniu 2019 roku Bitcoin spadł poniżej 4 tys. dolarów za monetę, żeby dwa lata później, 8 stycznia 2021 roku, osiągnąć swoją rekordową wartość równą prawie 42 tys. dolarów.
Kryptowaluty i związane z nimi ryzyko
Hakowanie i cyberprzestępczość w sieci również stanowi duże zagrożenie dla osób, decydujących się na inwestowanie w Bitcoina oraz inne cyfrowe waluty. Giełdy online umożliwiają handel kryptowalutami w aplikacjach mobilnych oraz witrynach internetowych, co może narazić Cię na ataki hakerów. Jeśli zostaniesz okradziony ze swoich środków, tak naprawdę nic nie będziesz w stanie z tym zrobić, a wszystko dlatego, że wciąż brakuje przepisów regulujących rynek kryptowalut, który rządzi się całkiem innymi prawami.
Podsumowanie
Inwestowanie w kryptowaluty to jazda bez trzymanki i tak naprawdę duże ryzyko, dlatego na pewno nie należy brać w tej grze niczego za pewnik i traktować samej kryptowaluty jako inwestycji. Dobrze jest świadomie śledzić sytuację na rynku i polegać na własnym wyczuciu oraz instynkcie, popartym wiedzą, wnikliwą analizą oraz opiniami i prognozami ekspertów w tym zakresie.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz