10710 S Roberts Rd Palos Hills | IL | 60465 | US

KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak działają koparki kryptowalut?
Czy wiesz, jak działają koparki kryptowalut?
Czym jest bitcoin?
Bitcoin to suwerenny system cyfrowych pieniędzy. Nie ma bezpośredniego związku z żadną rzeczywistą walutą, ani nie jest kontrolowany przez żaden rząd, ani scentralizowany podmiot. Ale ludzie mogą go używać do kupowania rzeczy w świecie rzeczywistym u głównych sprzedawców detalicznych.

 

Na czym polega wydobywanie kryptowalut?
Wydobywanie kryptowalut to proces, w którym transakcje między użytkownikami są weryfikowane i dodawane do publicznej księgi blockchain. Blockchain to uniwersalna księga transakcji, umożliwiająca rejestrację i śledzenie każdej dokonanej operacji w jej obrębie. Najłatwiej porównać ją do księgi rachunkowej, która jest dostępna zarazem publicznie i globalnie oraz pozwala każdemu jej użytkownikowi na wgląd m.in. do transakcji finansowych lub aktów własności.
Proces wydobywania jest również odpowiedzialny za wprowadzanie nowych monet do istniejącej podaży w obiegu i jest jednym z kluczowych elementów, które pozwalają kryptowalutom działać jako zdecentralizowana sieć peer-to-peer, bez potrzeby zewnętrznego organu centralnego.

 

Jak działają koparki kryptowalut?

Aby zacząć działać, najpierw trzeba zainwestować w sprzęt o dużej mocy obliczeniowej. Całe wydobycie zaczyna się od łańcucha bloków (z j.ang. wspomniany wyżej blockchain). Grupa zatwierdzonych transakcji nazywana jest „blokiem”. Te bloki są ze sobą powiązane, tworząc „łańcuch”, stąd termin „łańcuch bloków”.

W sieci Bitcoin celem górnika (osoby, która wydobywa kryptowaluty) jest dodawanie pojedynczych bloków do łańcucha blokowego poprzez rozwiązywanie skomplikowanych problemów matematycznych. Taki proces, jak już wyżej wspomniano, wymaga ogromnej mocy obliczeniowej, dlatego użytkownicy ulepszają wydajność swojego komputera, dokupując m.in. silne karty graficzne. Podczas pracy komputera, co 10 minut powstaje nowa sztuka tej kryptowaluty, jednocześnie stając się ogniwem w sieci kryptowalutowej – uczestnikiem systemu peer to peer.

Jeśli masz więcej pytań na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz