KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

3 sposoby na zabezpieczenie konta Gmail
Jeśli jesteś jednym z 1,2 miliarda aktywnych użytkowników Gmaila miesięcznie, Twoja aktywność online jest prawdopodobnie mocno powiązane z Google. Dla wielu jest to podstawowy adres e-mail, często używany w połączeniu z Dyskiem Google do pracy. Poznaj sprawdzone wskazówki, jak chronić swoje dane ze skrzynki mailingowej.
3 sposoby na zabezpieczenie konta Gmail
Każdego dnia w sieci pojawiają się nowe zagrożenia, które mogą stanowić zagrożenie dla Twoich osobistych danych. Dowiedz się, jak zwiększyć ochronę swojego konta Gmail przy pomocy kilku prostych sposobów.
  • Uruchom weryfikację dwuetapową

Jednym z najlepszych sposobów ochrony konta Gmail jest korzystanie z weryfikacji dwuetapowej, mimo to włącza ją mniej niż 10% użytkowników. Weryfikacja dwuetapowa oznacza, że aby ktoś inny mógł uzyskać dostęp do Twojego konta, musi mieć nie tylko Twoje hasło do Gmaila, ale także dostęp do odblokowanego telefonu lub podobnego urządzenia. Konfiguracja zajmuje tylko minutę lub dwie, Google przeprowadza Cię przez cały proces, a Ty możesz być pewny, że Twoje dane są chronione.

  • Przeprowadź kontrolę bezpieczeństwa

Istnieją pewne kroki, dzięki którym możesz sprawdzić, czy Twoje konto nie zostało w przeszłości zhakowane. Jak to zrobić? Najpierw przejdź do paska bocznego zabezpieczeń swojego konta Gmail. Zobaczysz kilka różnych sekcji, z których każda poświęcona jest innemu aspektowi Twojego konta.

Górna część strony poinformuje Cię o wszelkich potencjalnych zagrożeniach związanych z bezpieczeństwem Twojego konta. Kliknięcie opcji “Bezpieczniej z Google” przeniesie Cię do menu, które punktuje typowe problemy. Tutaj możesz dodać lub zaktualizować opcje odzyskiwania konta. Gdy wpiszesz numer telefonu i pomocniczy adres e-mail, Google może powiadomić Cię o podejrzanej aktywności na Twoim koncie, umożliwiając tym samym odzyskanie konta w przypadku zablokowania.

Google wyświetla również wszystkie nowe logowania, zmiany haseł i dodane opcje odzyskiwania, a także urządzenia, które były aktywne w ciągu ostatnich 28 dni. Jeśli zobaczysz coś, czego nie rozpoznajesz, Google poprosi Cię o zmianę hasła i wylogowanie ze wszystkich urządzeń oprócz tego, którego używasz.

  • Zwracaj uwagę na to, jakie strony i aplikacje mają dostęp do Twojego konta

Możesz również przeglądać i zarządzać, które platformy oraz strony mają dostęp do Twojego konta na dole strony ustawień bezpieczeństwa. Gdy logujesz się w innej witrynie przy użyciu swojego konta Google, może ona zażądać podstawowych informacji, takich jak imię i nazwisko, adres e-mail i zdjęcie profilowe. Inne witryny i aplikacje mogą wyświetlać i zmieniać prawie wszystkie informacje na Twoim koncie Google. W tej sekcji możesz zobaczyć, które platformy mają dostęp do Twojego konta, i usunąć te, których już nie używasz.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dane są zagrożone, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji! Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz