KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

5 oznak wirusa w Twoim komputerze
Niestety codziennie powstają nowe wirusy i wykradają dane użytkowników na całym świecie. Surfując po Internecie, nie zawsze jesteśmy w stanie ocenić, czy strona, którą przeglądamy, jest w 100% bezpieczna. Hakerzy opanowali sztukę kamuflowania szkodliwego oprogramowania do perfekcji. Wystarczy dzisiaj jedno kliknięcie, abyś stał się ofiarą cyberataku.
5 oznak wirusa w Twoim komputerze
Czy wiesz, jak rozpoznać cyberatak? Przygotowaliśmy mini poradnik, który przybliży Ci 5 oznak wirusa na Twoim komputerze. W przypadku zagrożenia, podejmij szybkie działanie, abyś mógł skutecznie zablokować dostęp do Twoich danych osobistych przed hakerami.
1. Spowolnione działanie
Kiedy wirus uderza, zauważalnym znakiem jest to, że komputer działa bardzo wolno, a proste czynności, takie jak otwieranie dokumentu, trwają znacznie dłużej niż zwykle. Kolejną wskazówką jest to, że prędkość Internetu spada, a połączenie może się opóźniać podczas przeglądania witryny.
2. Losowe wyłączenia komputera
Wyraźnym sygnałem ostrzegawczym, że potrzebujesz jak najszybciej programu antywirusowego, jest losowe wyłączanie komputera. Awaria komputera lub niebieski ekran śmierci może być coraz bliżej… Musisz działać szybko i wykonać kopię zapasową plików lub natychmiast uruchomić program antywirusowy.
3. Mała ilość miejsca na dysku twardym
Jeśli komputer wyświetla komunikat, że kończy się miejsce na dane, może to oznaczać, że Twoje urządzenie zostało zawirusowane. Najpierw sprawdź dysk twardy, czy przestrzeń dyskowa znacznie się nie zmniejszyła. Upewnij się też, czy nie brakuje żadnych plików. Wyraźnie pomniejszona ilość miejsca na dysku twardym może być oznaką wirusa, ponieważ niektóre złośliwe oprogramowania wypełniają wolną przestrzeń dyskową w celu spowolnienia urządzenia i spowodowania awarii.
4. Programy uruchamiające się automatycznie
Jedną z oznak ostrzegawczych o zawirusowaniu komputera jest nagłe otwieranie i zamykanie programów lub całkowite wyłączenie komputera bez powodu. Możesz również zauważyć samoistne otwierające się okna lub komunikaty informujące o utracie dostępu do niektórych podłączonych urządzeń.
5. Wyskakujące reklamy
Jedną z najbardziej oczywistych i denerwujących oznak wirusa są wyskakujące reklamy. Reklamy te mogą być bardzo frustrujące, ponieważ zwykle są przesyłane w skompresowanej postaci kilku plików – w rezultacie mogą przynieść jeszcze więcej szkód Twojemu systemowi. Pamiętaj, nie klikaj żadnych podejrzanych wyskakujących okienek i zachowaj ostrożność podczas pobierania jakichkolwiek plików na swój komputer.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dane są zagrożone, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji! Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz