KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

3 wskazówki dotyczące cyberbezpieczeństwa

Czy wiesz, jak zachować ostrożność podczas korzystania z internetu? Chociaż w naszej ofercie znajdziesz usługi zwiększające Twoje bezpieczeństwo w sieci, istnieją 3 wskazówki, które możesz wdrożyć samodzielnie, aby zapewnić sobie ochronę.

 

3 wskazówki dotyczące cyberbezpieczeństwa
Poniżej znajdziesz 3 najważniejsze porady, które pomogą Ci zachować ostrożność oraz ochronę Twoich danych podczas codziennego surfowania w sieci.
  • Chroń swoją internetową obecność

Wprowadzając swoje dane online, zwróć uwagę, co jest, a co nie jest konieczne do upublicznienia. Sprawdź ustawienia prywatności i bezpieczeństwa na każdym urządzeniu, aby zapewnić sobie komfort udostępniania informacji. Dowiedz się, jakie dane gromadzą Twoje urządzenia oraz w jaki sposób są one zarządzona i przechowywane.

  • Korzystanie z uwierzytelnienia dwuskładnikowego

Czasami posiadanie unikalnego hasła nie wystarczy. Większość hakerów bez problemu potrafi odgadnąć Twoje hasło lub poprawnie odpowiedzieć na pytania zabezpieczające. Aby skutecznie zabezpieczyć swoje dane, rozważ skorzystanie z uwierzytelniania dwuskładnikowego, które wprowadza drugi poziom ochrony.

  • Bądź przezorny w mediach społecznościowych

Pamiętaj, że gdy raz opublikujesz coś online, na zawsze pozostawisz ślad w sieci. Korzystając z serwisów społecznościowych, bądź ostrożny w kwestii tego, co udostępniasz i od kogo akceptujesz zaproszenia lub przychodzące wiadomości. Nie dziel się za bardzo informacjami, co robisz lub gdzie przebywasz. Udostępnianie dokładnej lokalizacji bardzo ułatwia cyberprzestępcom znalezienie Cię.

Jeśli obawiasz się, że Twoje dane są zagrożone, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji! Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz