KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jaki laptop wybrać?
Wybór nowego laptopa może okazać się trudny. Na rynku znajdziemy wiele modeli z różnymi konfiguracjami, wśród których bardzo łatwo jest się pogubić. Na co zwracać uwagę przy zakupie laptopa? Jaki laptop wybrać? Poznaj 5 wskazówek, które Ci w tym pomogą!
Jaki laptop wybrać? TOP 5 wskazówek
Wymienionej poniżej kryteria pomogą Ci wybrać urządzenie, które będzie zgodne z Twoimi oczekiwaniami i jednocześnie dopasowane do Twoich osobistych preferencji.
  • Rozmiar – zanim zaczniesz myśleć o specyfikacjach i cenach, powinieneś zastanowić się, w jakim stopniu chciałbyś, aby Twój laptop był mobilny. To oczywiste, że mniejsze laptopy będą lżejsze i łatwiejsze w codziennym przenoszeniu oraz przemieszczaniu się z miejsca na miejsce. Większa przekątna ekranu umożliwi jednak wygodniejszą i jednocześnie wydajniejszą pracę. To, co wybierzesz, powinno być dopasowane do charakteru funkcji, jaką przyszłościowo będzie spełniać urządzenie.
  • Pamięć – ilość potrzebnej przestrzeni do przechowywania danych zależy od osobistych preferencji. Zazwyczaj większość danych przechowuje się w chmurze, co pozwala zaoszczędzić wolne miejsce na dysku. O tym, czym różni się dysk SSD od HDD, pisaliśmy tutaj – dowiedz się, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza.
  • Bateria – kupując laptopa, miej na uwadze żywotność baterii. Bateria, która będzie wytrzymywała bez podłączenia do ładowania 7-8 godzin nadaje się do pracy np. w podróży. Chociaż producenci podają szacowaną żywotność baterii, należy przyjrzeć się również opiniom konsumentów na temat ich doświadczeń z wybranym urządzeniem.
  • Marka – niektórzy konsumenci wybierają tylko jedną markę, niezależnie od tego, czy jest to Mac, Dell, Microsoft, itd. Może to zależeć od preferowanego systemu operacyjnego lub celu, w jakim będziesz korzystać z tego urządzenia. Inni kupujący chcą, aby ich urządzenia były synchronizowane za pomocą odpowiedniego systemu operacyjnego, np. Apple iOS. Przed zakupem warto zastanowić się, który producent nam najbardziej odpowiada i czy wybrany sprzęt będzie kompatybilny z innymi naszymi urządzeniami.
  • Cena – jest istotnym czynnikiem przy wyborze laptopa. Bardzo często to nasz budżet decyduje o tym, jaki sprzęt kupujemy. Warto jednak pamiętać, że na rynku figuruje wiele alternatyw w niższym przedziale cenowym, wcale nie odbiegających jakością od ich droższej konkurencji.

Jeśli potrzebujesz skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać więcej informacji na temat parametrów, które warto rozważyć przy zakupie laptopa, skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Zostaw komentarz