KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak rozpoznać niebezpieczny e-mail?
Poznaj 3 sprawdzone sposoby, jak rozpoznać niebezpieczny e-mail
Miliardy e-maili wysyłane są każdego dnia, dlatego istnieje duża szansa, że złośliwe oprogramowanie i wirusy znajdą się w Twojej skrzynce odbiorczej. Najlepszą ochroną przed złośliwą zawartością dostarczaną do Twojej skrzynki odbiorczej jest umiejętność szybkiego wykrycia zagrożenia.
Niebezpieczna zawartość wiadomości e-mail
Chociaż odsetek wiadomości e-mail zawierających niebezpieczne załączniki jest stosunkowo niski i wynosi 2,3 procent, należy pamiętać, że przekłada się to na miliony wiadomości e-mail. Aby chronić się przed szkodliwą zawartością, próbami wyłudzenia informacji i nie tylko, pamiętaj o poniższych trzech wskazówkach, które pomogą Ci w zidentyfikowaniu niebezpiecznych wiadomości e-mail.
Jak rozpoznać niebezpieczny e-mail? 3 wskazówki
Niektóre zagrożenia e-mail są trudniejsze do wykrycia niż inne, a hakerzy stają się coraz bardziej wyrafinowani w swoich atakach. Ogólnie rzecz biorąc, możesz założyć, że wiadomość e-mail jest niebezpieczna, jeśli zauważysz którykolwiek z poniższych charakterystycznych sygnałów.
  • Próba wyłudzenia informacji osobistych

Jednym z najczęstszych oszustw e-mailowych jest phishing. W wiadomości phishingowej zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych, takich jak numery kart kredytowych, hasła lub informacje o koncie. Aby jeszcze bardziej przekonać Cię do ujawnienia swoich najbardziej prywatnych danych, te e-maile zazwyczaj polegają na tworzeniu fałszywego poczucia zaufania, aby uzyskać dostęp do Twoich informacji. Aby nie paść ofiarą wiadomości phishingowych, nigdy nie podawaj swoich danych osobowych w wiadomości e-mail, chyba że masz pewność, że wiadomość e-mail pochodzi z wiarygodnego źródła.

  • Niebezpieczne linki

Wiadomości zawierające linki, których nie rozpoznajesz lub których nie spodziewałeś się otrzymać, są kolejnym znakiem ostrzegawczym w celu zidentyfikowania niebezpiecznej treści mailingowej. Większość niebezpiecznych linków będzie albo niekompletna albo będzie się składać z pomieszanych liter i cyfr. Przed kliknięciem dowolnego linku najedź kursorem myszki na link, aby bezpiecznie wyświetlić podgląd adresu URL.

  • Zagrażające załączniki

Oprócz wątpliwej treści większość niebezpiecznych e-maili zawiera załącznik. Ostatnie badania wykazały, że aż 85 procent szkodliwych wiadomości e-mail zawierało załączony plik w postaci .DOC, .XLS, .PDF lub .ZIP. Chociaż nie wszystkie załączniki są szkodliwe, należy zachować szczególną ostrożność, jeśli nie spodziewałeś się go otrzymać. Zaatakowane pliki mogą zawierać wirusy i inne złośliwe oprogramowanie zaprojektowane do atakowania komputera zaraz po pobraniu i otwarciu zainfekowanego pliku.

Co zrobić z zainfekowanym e-mailem?
Po zidentyfikowaniu niebezpiecznego e-maila w swojej skrzynce mailingowej upewnij się, że podjąłeś wszelkie kroki, aby nie paść jego ofiarą. Usuń wiadomość oraz oznacz nadawcę jako spam.
Jeśli obawiasz się, że przypadkowo otworzyłeś niebezpieczny e-mail, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji! Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby pogłębić swoją widzę w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz