KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Rekordowa popularność komputerów w 2020 roku
Rekordowa popularność komputerów w 2020 roku

W ciągu ostatnich pięciu lat rok 2020 był wśród nich najlepszy. Branża PC ma się znów dobrze, prym wiedzie Lenovo, a Apple wciąż rośnie w siłę. Co wiemy więcej o tych technologicznych gigantach?

Ponad 297 milionów sprzedanych egzemplarzy
Statystyki firmy Canalys potwierdzają, że sprzedaż komputerów w 2020 roku była o 10% wyższa, niż w 2019 r. W zeszłym roku sprzedano ponad 297 milinów komputerów. To wystarczający dowód na to, że branża PC znów ma się dobrze. Bez wątpienia duży wpływ na zwiększenie sprzedaży komputerów miała praca zdalna i związane z nią zapotrzebowanie na sprzęty. Potwierdza to fakt, że 79% sprzedaży stanowiły notebooki, cieszące się popularnością ze względu na swój mobilny charakter. Obecnie większość korporacji stawia na urządzenia przenośne dla swoich prawników, które umożliwiają pracę zdalną.
Lenovo na piedestale
Jeśli zaś mowa o liderze wśród sprzedaży to, jak wskazuje IDC, jest nim bezapelacyjnie Lenovo, którego sprzedaż w 2020 roku wzrosła o 12%. Osiągnęła tym samym 72 miliony sztuk sprzedanych egzemplarzy. Zaraz po chińskiej firmie plasuje się HP, a następnie Dell. Z kolei Apple sprzedało o 29% więcej komputerów niż rok wcześniej. To oznaczało 23 miliony sztuk i czwarte miejsce. Wielką piątkę zamyka Acer, który również może się pochwalić niebagatelnym wzrostem. Jego sprzedaż w zeszłym roku wzrosła niemal o 23 %, co dało 21 milionów sztuk sprzedanych komputerów.
źródło: Canalys / IDC
Praca zdalna, a Ty wciąż nie masz odpowiedniego sprzętu? Poznaj 5 wskazówek i dowiedz się, o czym warto pamiętać przy zakupie laptopa.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Zostaw komentarz