KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak bezpiecznie korzystać z publicznego Wi-Fi?
Coraz więcej firm decyduje się na pracę zdalną, a znalezienie publicznego hotspotu Wi-Fi jest dzisiaj niezwykle proste. Chociaż na świecie dostępnych jest wiele punktów Wi-Fi – dokładnie około 362 milionów – pamiętaj, że nie każdy hotspot jest godny zaufania. Zapewnij sobie bezpieczeństwo podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi, korzystając z poniższych wskazówek.
Jak bezpiecznie korzystać z publicznego Wi-Fi? 3 wskazówki
Korzystanie z publicznej sieci Wi-Fi to szybki i często darmowy sposób na przeglądanie Internetu bez wykorzystywania transmisji danych. Pamiętaj jednak, że podczas łączenia się z publiczną siecią Wi-Fi należy zachować szczególną ostrożność.
  • Ogranicz swoją aktywność w sieci

Sprawdzanie mediów społecznościowych lub czytanie artykułów z wiadomościami należą do ogólnie bezpiecznych aktywności w sieci. Nigdy nie należy logować się do konta bankowego ani wpisywać innych danych osobowych, korzystając z sieci publicznych. W sytuacji, gdy sieć, z której korzystasz, okaże się niebezpieczna, Twoje dane osobiste mogą być narażone na cyberatak.

  • Korzystaj z szyfrowanych połączeń

Podczas korzystania z publicznej sieci Wi-Fi upewnij się, że odwiedzasz tylko witryny z zaszyfrowanymi połączeniami. Szyfrowane połączenie jest bezpieczniejsze niż niezaszyfrowana strona i znacznie utrudnia potencjalnym hakerom szpiegowanie Twojej aktywności w sieci. Aby łatwo ocenić, czy dana witryna jest szyfrowana, wprowadź „HTTPS://” przed dowolnym linkiem na pasku wyszukiwania adresu URL. Nieszyfrowaną witrynę można zidentyfikować, w przypadku występującego „HTTP://” przed adresem URL.

  • Używaj VPN

Jednym z najlepszych sposobów ochrony siebie w Internecie, zarówno w publicznej sieci Wi-Fi, jak i w sieci prywatnej, jest korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Podczas korzystania z VPN ruch jest kierowany przez zaszyfrowany kanał należący do firmy VPN. Gdy ruch jest chroniony, osoby z zewnątrz próbujące szpiegować Twoją aktywność online nie będą miały dostępu do Twojej lokalizacji i innych prywatnych danych dotyczących przeglądania. Dzięki dodatkowemu bezpieczeństwu związanego z VPN potencjalni hakerzy będą mieli znacznie utrudnioną możliwość śledzenie Twojej aktywności w sieci i, co za tym idzie, kradzież osobistych informacji.

 

Jeśli obawiasz się, że Twoje dane są zagrożone, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji! Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz