KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Awaria komputera

Problemy z komputerem mogą przysporzyć wiele nerwów i frustracji. Urządzenie niedziałające poprawnie jest w stanie znacznie obniżyć naszą motywację, szczególnie jeśli pracujemy zdalnie. Aby tego uniknąć, przygotowaliśmy kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą Ci rozwiązać najpopularniejsze problemy z Twoim komputerem.

 

Awaria komputera – jak samodzielnie naprawić PC?

Pierwszym krokiem, który powinieneś podjąć, jest znalezienie przyczyny niedziałającego poprawnie urządzenia. Czy to problem z Windowsem? Może z dyskiem twardym lub baterią? W zależności od wagi problemu może być konieczne skorzystanie z profesjonalnej pomocy technicznej. Poniższe kilka wskazówek pomoże Ci samodzielnie rozwiązać najpopularniejsze problemy z Twoim komputerem:

 

Przyczyna

Określ kiedy i gdzie wystąpił problem. Im więcej aspektów weźmiesz pod uwagę, tym szybciej znajdziesz przyczynę problemów Twojego PC. Postaraj się odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Czy jakiś program powoduje opóźnienia lub wyłączanie komputera?
  • Czy niedawno pobrałeś lub zainstalowałeś nowy program?
  • Czy otrzymujesz konkretny kod błędu?
  • Jeśli problem dotyczy przeglądarki internetowej, czy ten sam problem nadal występuje na Twoim urządzeniu mobilnym?
  • Czy przed uruchomieniem komputera nastąpiła poważna aktualizacja?

 

Naprawa

Mając te informacje na uwadze, skorzystaj z następujących kroków, które są podejmowane dla rozwiązywania podstawowych problemów z komputerem:

1. Zapytaj “wujka Google”
W przypadku kodów błędów lub szczegółowych problemów, “wujek Google” może okazać się najlepszym doradcą. Jeśli jednak problem Twojego PC ma bardziej ogólny charakter, jak np. spowolnienie działania, prawdopodobnie nie znajdziesz w Google konkretnej odpowiedzi. Im więcej szczegółowych informacji na temat przyczyny problemu uda Ci się znaleźć, tym szybciej będziesz w stanie samodzielnie naprawić swój komputer, korzystając z rozwiązań i doświadczenia innych użytkowników w sieci.

2. Uruchom ponownie komputer
Niemal każdy zna najpopularniejszą i najbardziej sprawdzoną wskazówkę, jeśli chodzi o rozwiązywanie problemów z komputerem, która brzmi “wyłącz i włącz PC”. A więc, dlaczego by nie skorzystać z tej złotej zasady? Wyłącz komputer lub, w przypadku gdy się zawiesił, wymuś jego wyłączenie, przytrzymując przycisk zasilania.

3. Sprawdź podłączone urządzenia
Poświęć chwilę i upewnij się, że wszystko jest prawidłowo podłączone. Na niepoprawne działanie PC może czasami po prostu wpływać luźny kabel zasilający, odłączona klawiatura lub monitor.

4. Poszukaj aktualizacji systemu
Sprawdź, czy Twój system operacyjny wymaga aktualizacji. Proces będzie się różnić w zależności od tego, czy musisz ukończyć aktualizację Maca, czy Windowsa. Jeśli konkretny program powoduje awarię komputera, sprawdź dostępność nowych wersji lub odinstaluj i ponownie zainstaluj aplikację.

5. Zamknij zadania w tle
Jeśli działanie Twojego komputera znacznie zwolniło, zamknij wszystkie programy, których nie używasz. Możesz także wymusić zamknięcie aktywnych programów, jeśli są one zawieszone. W tym celu użyj Menedżera zadań na komputerze z systemem Windows lub okna Wymuś zamknięcie, jeśli jesteś posiadaczem Maca.

6. Zrób porządek na dysku twardym
Jeśli masz mniej niż 20% wolnego miejsca na dysku, to właśnie brak miejsca może być przyczyną problemów z komputerem. Usuń wszystko, czego już nie potrzebujesz, w tym aplikacje i programy, multimedia i dokumenty.

7. Uruchom program antywirusowy
Jeśli nadal zauważasz problemy związane z działaniem Twojego komputera, przeskanuj go za pomocą programu antywirusowego, aby upewnić się, że za wszelkimi problemami nie stoi wirus. Sprawdź, czy korzystasz z najnowszej wersji programu antywirusowego, która pozwoli Ci na efektywniejsze wychwytywanie złośliwych programowań.

Chociaż nie jesteśmy w stanie omówić wszystkich możliwych problemów, jakie mogą się pojawić podczas codziennego użytkowania komputera, powyższe wskazówki powinny pomóc Ci w ustaleniu, co jest nie tak z Twoim urządzeniem.

Jeśli jednak żaden z wymienionych wyżej kroków nie rozwiąże problemów Twojego PC, rozważ skorzystanie z pomocy ekspertówNasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby zdiagnozować problem i przywrócić działanie Twojego urządzenia. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz