KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Zalany laptop - jak go uratować
Nieszczęścia mają to do siebie, że przychodzą niespodziewanie. Nie inaczej jest też w przypadku zalanego PC – nikt się tego nie spodziewa. Dowiedz się, jak uratować zalany laptop!
Zalany laptop – jak go uratować?
Stało się. Niefortunnie zalałeś laptop, przetrącając kubek z herbatą. Co teraz? Pierwsze i najważniejsze pytanie brzmi: czego nie powinieneś robić, gdy Twój laptop jest zalany?
  • Odpuść sobie umieszczanie laptopa w ryżu!
  • Nie wkładaj sprzętu do piekarnika!
  • Suszenie suszarką to również zły pomysł…
  • Absolutnie nie uruchamiaj zalanego sprzętu!

No dobrze, sytuacja prawie pod kontrolą. Prawie, ponieważ wiesz już czego nie robić w przypadku zalanego laptopa, ale wciąż potrzebujesz pomocy, aby uratować swój cenny sprzęt. Krok pierwszy brzmi…

Odetnij zasilanie
Jak najszybciej tylko możesz, odetnij zasilanie od zalanego laptopa. Chodzi tutaj o odłączenie laptopa od zasilania oraz jego baterii. Prąd przyśpiesza korodowanie elementów, a to znaczy, że w przeciągu kilku godzin może doprowadzić do całkowitej destrukcji podzespołów. Odłączenie zasilania laptopa jest niezwykle ważne z uwagi również na nasze osobiste bezpieczeństwo (porażenie prądem może skutkować nieodwracalnymi uszkodzeniami poszczególnych części ciała, a w najgorszych wypadkach nawet śmiercią).
Skontaktuj się z punktem naprawy komputerów
Bardzo często w sytuacji, gdy laptop jest zalany, bagatelizujemy sprawę lub po prostu z obawy o koszty unikamy serwisantów, mając nadzieję, że sami rozwiążemy problem. Niestety, najczęściej kończy się to trwałym uszkodzeniem podzespołów laptopa, które mogą wyjść dopiero po latach. Aby uniknąć niepotrzebnych problemów i skrócić cierpienie swojego komputera, skontaktuj się z najbliższym centrum rozwiązywania problemów z komputerem. Nasz zespół specjalistów posiada 25-letnie doświadczenie w ogólnej naprawie i optymalizacji komputerów. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz