KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak zabezpieczyć swój komputer 4 wskazówki

Korzystanie z Internetu wiąże się z ryzykiem utraty danych. Na co dzień o tym nie myślimy, jednak warto odpowiednio zabezpieczać swoje pliki przez potencjalnym cyberatakiem.

Jak zabezpieczyć swój komputer? 4 wskazówki
Wraz z rozwojem technologii hakerzy niestety również maksymalizują sposoby wyłudzania danych osobistych z naszych komputerów. Jak temu przeciwdziałać? Postanowiliśmy zebrać poniżej dla Was 4 wskazówki, które pomogą Wam zabezpieczyć swój komputer.
  • Korzystaj z sieci VPN – szyfruj swoje połączenie internetowe za pomocą sieci VPN, która tworzy swojego rodzaju tunel bezpieczeństwa dla danych między Twoim komputerem a Internetem. To najbezpieczniejszy rodzaj połączenia.
  • Magazynuj danych w chmurze –  wybieraj tylko sprawdzonych dostawców serwerów umożliwiających przechowywanie danych online w tzw. chmurze. Tylko w ten sposób unikniesz możliwego zagrożenia ze strony niezweryfikowanych źródeł.
  • Używaj dwuskładnikowej weryfikacji – to nie tylko ważne, ale konieczne. Dwuskładnikowa weryfikacja pozwoli wykluczyć ewentualne zagrożenia i próby wyłudzenia danych lub utracenie np. Twojego konta mailowego.
  • Smart home z głową – wirtualni asystenci w postaci domowego oprogramowania przechowują wartościowe informacje, które mogą stać się łupem cyberataków. Aby ich uniknąć, pamiętam o szyfrowaniu sieci swojego domu oraz zainstalowaniu oprogramowania antywirusowego.
Jeśli jednak nie jesteś pewien, w jaki sposób zmaksymalizować ochronę swoich danych, przyjdź do nas – nasz zespół doświadczonych specjalistów pomoże Ci zainstalować odpowiednie zabezpieczenia. Jesteśmy firmą z historią – już od 1994 r. niesiemy dla Was pomoc w budowie i optymalizacji urządzeń. Naprawa komputerów to nasza specjalność, stale pogłębiamy wiedzę na temat najnowszych informacji i trendów ze świata PC.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz