KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

3 sposoby, jak zrobić kopię zapasową danych

Informacje przetrzymywane na naszych komputerach są bezpieczne do momentu, aż wpadną w niepowołane ręce. Dowiedz się, jak chronić swoje dane i co ma z tym wspólnego kopia zapasowa danych.

3 sposoby, jak zrobić kopię zapasową danych
Nie tylko cyberatak może stanowić potencjalne zagrożenie dla Twoich danych. Ich uszkodzenie może nastąpi wskutek np. rozlania napoju na Twój PC, a Twój system zostanie uszkodzony. Kopia zapasowa danych pomoże skutecznie zabezpieczyć Twoje dane. Poniższe metody pozwalają na przeglądanie swoich zdjęć lub innych plików bez żadnych ograniczeń. Poznaj 3 sposoby i dowiedz się, jak zrobić kopię zapasową danych:
  • Pamięć USB

To rozwiązanie pozwala na magazynowanie danych o mniejszym rozmiarze. Pojemność pamięci USB waha się od 128 MB do 256 MB. Choć nie jest to wiele, dla niektórych może stać się wystarczającą opcją.

  • Dyski HDD i SSD

Zarówno dysk twardy (HDD), jak i półprzewodnikowy (SSD) pozwala na szybki transfer danych, jednak warto podkreślić, że to dyski SSD są szybsze oraz zużywają mniej energii urządzenia. Dyski HDD są jednak tańsze i w stosunku ceny do jakości wypadają całkiem nieźle. Obie te opcje pamięci masowej stanowią popularne metody przechowywania danych.

  • Kopia zapasowa w chmurze

Alternatywą dla fizycznych nośników pamięci jest przechowywanie plików w chmurze, obejmującą tworzenie kopii zapasowych online. Wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nasze dane pozostaną zabezpieczone na serwerze z wysokiej jakości szyfrowaniem.

Jeśli chciałbyś zabezpieczyć swoje dane w bardziej zaawansowany sposób lub być może padłeś ofiarą cyberataku, przyjdź do nas – nasz zespół doświadczonych specjalistów pomoże Ci w ewentualnej naprawie Twojego komputera, w tym również odzyskaniu danych. Jesteśmy firmą z historią – już od 1994 r. niesiemy dla Was pomoc w budowie i optymalizacji urządzeń. Naprawa komputerów to nasza specjalność, stale pogłębiamy wiedzę na temat najnowszych informacji i trendów ze świata PC.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz