KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Mikrofon to niewielkie urządzenie służące do nagrywania dźwięków. Dowiedz się, na co zwracać uwagę przy wyborze mikrofonu do komputera, aby w pełni wykorzystać możliwości sprzętu audio.

 

Na co zwracać uwagę wybierając mikrofon do komputera

Większość mikrofonów jest sprzedawana jako komponenty w zestawach zawierających statyw mikrofonowy, mocowanie amortyzatora i inne przydatne akcesoria. Niektóre zestawy zawierają bardziej wyrafinowane akcesoria, takie jak filtr pop, szyba przednia i śruby tuningowe. Zestawy te pomagają zredukować irytujące szumy tła i poprawić jakość nagrań audio. Mając na uwadze te względy, należy rozważyć, jakiego rodzaju mikrofonu szukasz i co jest dla Ciebie priorytetem.

Wiele osób zakłada, że ​​wysokiej klasy mikrofony są dostępne tylko dla profesjonalistów w studiach nagraniowych. W rzeczywistości większość urządzeń elektronicznych ma wbudowane mikrofony — podobnie jak telefon. Nawet proste urządzenia, takie jak tablety czy smartfony, mogą mieć przyzwoite wbudowane mikrofony. Jednak ważne jest, aby wiedzieć, jak korzystać z tych możliwości przed aktualizacją urządzenia za pomocą lepszego mikrofonu. Zawsze powinieneś zacząć od przetestowania wbudowanego mikrofonu w urządzeniu i porównania go z jakością mikrofonów zewnętrznych. Jeśli jesteś z niego zadowolony, nie ma powodu, aby go ulepszać, chyba że chcesz samodzielnie zająć się podłączeniem zewnętrznego mikrofonu. Większość mikrofonów wykorzystuje standardowe mocowanie statywu z tyłu; jednak niektóre mają zamiast tego regulowane ramię napinające. Na przykład podczas występów na żywo lub transmisji, statywy mikrofonowe powinny być lekkie i łatwe do przenoszenia. Z drugiej strony, podczas nagrywania podcastów lub innych niskonakładowych projektów możesz chcieć użyć bardziej wytrzymałego stojaka. Niezależnie od tego, jaki typ wybierzesz, zawsze upewnij się, że stojak ma dobrą przyczepność z obu stron.

Pamiętaj o wymienionych wyżej wskazówkach przy podejmowaniu decyzji, jaki rodzaj mikrofonów jest najlepszy dla Twojego PC!

Wybierając mikrofon do komputera, upewnij się, że dane rozwiązanie pasuje do systemu i spełnia Twoje oczekiwania. Jeśli nie masz pewności, który rodzaj chłodzenia wybrać dla swojego komputera, zapytaj o pomoc eksperta. Pomożemy Ci wybrać rozwiązanie najlepiej odpowiadające Twoim potrzebom.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz