KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Czym jest backup i czy warto go robić?

Zarządzasz dużymi ilościami danych? Zależy Ci, aby były bezpieczne na Twoim komputerze? Dowiedz się, czym jest backup i dlaczego warto go robić.

 

Backup, czyli kopia zapasowa

Niezależnie od tego, czy pracujesz zdalnie, a Twój komputer służy Ci do celów biznesowych, czy może jesteś prywatnym użytkownikiem, określenie backup powinno być Ci znajome. Backup to, mówiąc najprościej, kopia zapasowa danych, zapobiegająca utracie ważnych informacji oraz plików w przypadku awarii lub kradzieży urządzenia. Backup pozwala nam na odzyskanie newralgicznych danych w przypadku jakiejkolwiek usterki lub w każdej innej, trudnej do przewidzenia sytuacji, jednocześnie zachowując nasze dane bezpieczne i nienaruszone.

Czy warto robić backup?

Duże korporacje przechowuję ogromne ilości danych, nie tylko dotyczących samej organizacji pracy, jej procesu, ale także informacje na temat swoich pracowników oraz klientów. Utrata tych plików może mieć bardzo poważne konsekwencje, które mogą prowadzić nawet do upadku firmy. Większość z nas również przechowuje na osobistym komputerze pliki oraz dokumentację, które zawierają osobiste informacje. Dlatego obowiązkiem każdego użytkownika jest odpowiednie ich zabezpieczenie, na co pozwala właśnie kopia zapasowa danych.

Jak wykonać backup?
Zastanawiasz się, w jaki sposób możesz zabezpieczyć swoje lub własnej firmy pliki przed ich ewentualną utratą? To proste. Wystarczy, że zrobisz ich kopię zapasową np. na nośniku zewnętrznym. Przykładem takiego nośnika może być dysk zewnętrzny, pendrive lub pyta DVD/CD. Aktualnie najnowszym sposobem na wykonanie backupu, jest zrobienie kopii zapasowej w chmurze. Jest to najbardziej bezpieczne rozwiązanie, ponieważ pliki przechowywane są wtedy na serwerze zewnętrzny, więc nawet w przypadku klęski żywiołowej pozostaną nienaruszone. Dowiedz się więcej, dlaczego warto przechowywać dane w chmurze.

Jeśli nie jesteś pewien, jak samodzielnie wykonać kopię zapasową danych, nie wahaj się skonsultować ze specjalistą, aby uzyskać pomoc. Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz