KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Jak zabezpieczyć smartfon przed kradzieżą
Wraz z rozwojem technologii smartfony stały się naszą identyfikacją; w ich pamięci znajdują się osobiste wiadomości, zdjęcia, hasła do witryn oraz notatki. Ale czy wiesz, jak prawidłowo zabezpieczyć swój smartfon na wypadek kradzieży?
Ochrona danych na smartfonie

Wielu z nas dzieli się ze swoim smartfonem poufnymi informacjami dotyczącymi m.in. banku oraz karty kredytowej. Wraz ze wzrostem liczby kradzieży smartfonów wszystkie te dane w niepowołanych rękach mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla Twojej prywatności, ale też Twojego portfela. Dowiedz się, jak zabezpieczyć smartfon przed kradzieżą, tworzyć kopie zapasowe bez narażania się na potencjalny cyberatak, a przy odrobinie szczęścia zwiększyć swoje szanse na odzyskanie zgubionego telefonu.

  • Używaj silnego hasła

    To twoja pierwsza i najsilniejsza linia obrony. Większość telefonów oferuje obecnie różnego rodzaju formy uwierzytelniania biometrycznego – sposób na wygodne odblokowanie urządzenia za pomocą odcisku palca lub technologii rozpoznawania twarzy. Mimo to wciąż potrzebujesz silnego hasła, które skutecznie zabezpieczy Twoje dane osobiste.
  • Włącz funkcję Znajdź mój telefon

    Ten sam GPS i połączenia sieciowe, które pomagają smartfonowi znaleźć najlepsze pobliskie restauracje i najszybszą drogę do domu, mogą pomóc w zlokalizowaniu i ochronie w przypadku jego zaginięcia. Aby jak najlepiej to wykorzystać, telefon musi być włączony i mieć połączenie komórkowe lub Wi-Fi. Śledzenie lokalizacji (GPS) również musi być włączone, aby znaleźć telefon na mapie.
  • Twórz kopie zapasowe

    Operatorzy, producenci telefonów i systemy operacyjne zazwyczaj oferują bezpłatne bezprzewodowe kopie zapasowe zdjęć, ustawień i nie tylko. Te opcje często pojawiają się podczas pierwszej konfiguracji telefonu, ale zawsze możesz je aktywować później. Wybór źródła neutralnego dla operatora, takiego jak Apple iCloud lub Google Drive dla Androida, ułatwi odzyskanie cennych wspomnień, jeśli następny telefon będzie pochodził od innego operatora.
⠀⠀
dowiedz się więcej na temat ochrony danych osobistych
Skontaktuj się z najbliższym centrum rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa. Nasz zespół specjalistów posiada 25-letnie doświadczenie w ogólnej naprawie i optymalizacji smartfonów oraz komputerów, instalacji zabezpieczeń. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz