10710 S Roberts Rd Palos Hills | IL | 60465 | US

KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

backup
CO TO JEST BACKUP I DO CZEGO SŁUŻY?

Utrata danych takich jak zdjęcia, filmy, lub dokumenty z komputera to częsty problem w dzisiejszych czasach. Aby je odzyskać dostęp do tych danych potrzebne będzie skorzystanie z usług specjalistów zajmujących się odzyskiwaniem danych. Przyczyną, dlaczego tak się dzieje jest wiele i czasami nawet nie mamy na to wpływu.

Jak zabezpieczyć dane przed ich utratą?

Dobrym krokiem, aby uniknąć utraty danych jest „backup”. Jest to czynność, która polega na tworzeniu kopii zapasowej na zewnętrznym nośniku danych (zewnętrzny dysk twardy, karta pamięci, Flash drive, płyta DVD itp.). Jeżeli nasze dane zostają utracone, wystarczy, że skorzystamy z naszej kopii zapasowej, którą wcześniej stworzyliśmy, aby odzyskać te dane.  Metoda ta ma jeden minus, ponieważ, nasz zewnętrzny nośnik danych w skrajnych przypadkach może ulec uszkodzeniu i dane na nim w większości wypadków są nieodwracalnie tracone.

Inną metodą jest skorzystanie z usług „backup online”. W tym wypadku tworzymy kopie naszych danych na dysku internetowym. Jest to usługa przeważnie płatna, a jej cena jest głównie zależna od ilości danych, których obawiamy się utraty. Zaletą tego jest, że nie potrzebujemy fizycznego nośnika danych, a jedynie dostęp do Internetu. Dane są przechowywane na serwerze a dostęp do nich ma tylko osoba, która wykupiła, lub posiada tak ową usługę. Wadą tej usługi jest że jeżeli ktoś posiada nasze dane logowania może bez naszej wiedzy uzyskać dostęp do naszych danych na serwerze.

Podsumowanie

Backup jest bardzo ważny dlatego, że dane możemy utracić w najbardziej niespodziewanym dla nas momencie. Dlatego zawsze zalecamy klientom, aby robić kopię zapasową danych, aby uniknąć rozczarowań związanych z utratą danych. Warto też przed oddaniem jakiegokolwiek urządzenia do naprawy zrobić kopię zapasową danych o ile jest tak możliwość. Sam proces tworzenie „backup” może być dość czasochłonny i dlatego na życzenie klienta możemy wykonać taką usługę. Jeżeli interesuje Cię zabezpieczanie danych w „backup online” możesz się skontaktować z naszą firmą, a nasi specjaliści na pewno pomogą Ci wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Posty powiązane

Zostaw komentarz