KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Sprężone powietrze
Sprężone powietrze – do czego służy ?

Sprężone powietrze to takie samo powietrze, jakim oddychamy. Różnica polega na tym, że objętość sprężonego powietrza została zmniejszona za pomocą kompresora.  Sprężone powietrze – podobnie jak zwykłe powietrze – składa się głównie z wodoru, tlenu i pary wodnej. Gdy powietrze jest sprężane, wytwarza się ciepło, a ciśnienie powietrza wzrasta.

Jak powstaje sprężone powietrze?

Do produkcji sprężonego powietrza wykorzystywana jest energia elektryczna. Około 10% całkowitego zużycia energii elektrycznej w przemyśle elektroenergetycznym na świecie można przypisać produkcji sprężonego powietrza. Aby efektywnie wykorzystywać energię, ciepło powstające podczas sprężania powietrza powinno służyć np. do ogrzewania miejsc pracy.

Do czego służy sprężone powietrze?

Dziewięć na dziesięć branż codziennie wykorzystuje w miejscu swojej pracy sprężone powietrze. Sprężone powietrze bardzo często jest źródłem energii dla maszyn, a nawet stanowi zintegrowaną część wielu procesów produkcyjnych. Używane do przedmuchiwania maszyn pistoletami powietrznymi w celu generowania ruchów, podnoszenia wydajności lub do czyszczenia oraz chłodzenia urządzeń.

Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz