10710 S Roberts Rd Palos Hills | IL | 60465 | US

KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Wpływ koparek
Jaki wpływ mają koparki bitcoin na sprzedaż kart graficznych?

O tym, czym są kryptowaluty i jak działają koparki Bitcoin, pisaliśmy już w ostatnim wpisie na blogu, który znajdziecie tutaj. Dzisiaj przyglądniemy się popularyzacji elektronicznej waluty i jej wpływu na różnice cen kart graficznych na rynku. Zapraszamy do lektury!

 

Wpływ koparek kryptowalut na sprzedaż procsorów GPU

Bitcoin i inne kryptowaluty, takie jak Ethereum, Ripple i Litecoin, zyskały na wartości w ciągu ostatniego roku, dzięki ciągłemu zainteresowaniu wielu inwestorów. W wyniku tego nie tylko ceny samych kryptowalut stały się znacznie wyższe, ale karty graficzne również odnotowały duży wzrost cen z powodu braków towarów detalicznych na rynku. Szereg kart graficznych ze średniej lub wyższej półki firm AMD lub Nvidia jest niedostępnych, głównie z powodu górników kryptowalut, którzy kupują je hurtowo do budowy maszyn, dzięki którym mogą wydobywać elektroniczną walutę.

 

Czy można zmniejszyć wpływ koparek kryptowalut na wzrost cen GPU?

Nvidia radzi swoim partnerom detalicznym, aby priorytetem byli przede wszystkim dla nich gracze, a nie górnicy. Jednak w obecnej sytuacji sprzedawcy detaliczni są w stanie wygenerować znaczące zyski poprzez wysokie marże, dlatego mało prawdopodobne jest, aby ktokolwiek zrezygnował z takich korzyści. Mimo to niektórzy znaleźli własny sposób na rozwiązanie tego problemu, ograniczając jednorazowe zakupy klienta do konkretnej ilości dostępnych procesorów GPU, co sprawia, że górnicy kryptowalut nie są w stanie kupować kart graficznych hurtowo, tak jak dotychczas. Firma Polygon informuje też, że Micro Center oferuje specjalne rabaty dla graczy PC, którzy kupują karty wraz z innymi komponentami do swojego komputera. Takie rozwiązanie na pewno mogłoby odnieść realny sukces i zniwelować występujący na rynku problem, jednak tylko wtedy, gdyby więcej sprzedawców detalicznych zgodziłoby się działać na podobnych warunkach.

Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz