KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Zmaksymalizuj wydajność pracy z Windows 10
Jak zoptymalizować pacę, aby była jak najbardziej wydajna? Niezależnie od tego, czy pracujesz w domu, czy w biurze, prawdopodobnie jesteś wśród 1,3 miliona osób korzystających z oprogramowania Microsoft Windows. Poznaj wskazówki, które ułatwią Ci pracę zdalną i zwiększą efektywność działań.
Zmaksymalizuj wydajność pracy z Windows 10
Poniżej znajdziesz 5 wskazówek i porad dotyczących systemu Windows 10 oraz sposobów ich wykorzystania w celu uzyskania maksymalnej produktywności. Podziel się z nami swoją opinią i napisz, która z nich okazała się najbardziej przydatna.
 • Dostęp do uproszczonej wersji Menu Start

  Jeśli nie jesteś fanem nowego menu Start i wolisz minimalizm odpowiadający starszej wersji systemu Windows, użyj klawisza Windows + X lub kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Menu Start na pasku zadań. Wyświetlane menu bez kafelków upraszcza dostęp do okien, takich jak menedżer zadań, ustawienia i panel sterowania.
 • Udostępniaj zrzuty ekranu

  Jeśli chcesz szybko podzielić się ciekawostkami ze współpracownikami, ten skrót klawiaturowy może okazać się przydatny. Istnieje około siedmiu sposobów przechwytywania zrzutów ekranu w systemie Windows 10. Spróbuj użyć naszego ulubionego, klikając klawisz Windows + Shift + S, aby wyciąć wybrany obszar, dokonać przycięcie lub przechwycić cały ekran.
 • Uruchamiaj aplikacje szybciej

  Czy wiesz, że nie musisz klikać ikon przypiętych aplikacji na pasku zadań? Uzyskaj szybszy dostęp do tych programów za pomocą szybkiego dotknięcia klawisza Windows + odpowiedniego klawisza funkcyjnego programu. Ten skrót jest przydatny, gdy jesteś w strefie pisania i wolisz nie odrywać uwagi od klawiatury.
 • Wyłącz aplikacje w tle

  Niektóre aplikacje nadal zbierają informacje, przeprowadzają aktualizacje i wysyłają powiadomienia, nawet jeśli z nich nie korzystasz.  Aby wyłączyć wszystkie aplikacje działające w tle, otwórz Ustawienia > kliknij Prywatność > Aplikacje w tle, a następnie przełącz opcję Zezwalaj aplikacjom na działanie w tle na Wyłączone. Możesz także przewinąć stronę, aby wybrać aplikacje do ręcznego wyłączenia. Ta sztuczka oszczędza energię baterii komputera i pozwala aktywnym aplikacjom działać z normalną prędkością.
 • Oczyść miejsce na dysku

  Zwolnij miejsce na dysku i zwiększ wydajność Twojego PC, usuwając pliki tymczasowe. Pliki tymczasowe przechowują dane podczas tworzenia, przetwarzania lub używania pliku. Programy powinny usuwać te pliki po ich zamknięciu, ale nie zawsze tak jest. Użyj kursora, aby otworzyć pole wyszukiwania, wpisz Usuń pliki tymczasowe i otwórz powiązane okno ustawień systemu na komputerze z systemem Windows. Kliknij sekcję plików tymczasowych, a system Windows automatycznie zaznaczy pola dla plików, które można usunąć, aby zwolnić miejsce, takie jak pamięć podręczna dla poprzednich aktualizacji systemu Windows, tymczasowe pliki internetowe i kosz. Przed usunięciem plików spójrz na to, co jest zaznaczone i odznacz wszystkie pola, które Twoim zdaniem mogą być potrzebne.
dowiedz się więcej na temat optymalizacji pracy
Skontaktuj się z najbliższym centrum rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji na temat zmaksymalizowania wydajności Twojej pracy z systemem Windows 10. Nasz zespół specjalistów posiada 25-letnie doświadczenie w ogólnej naprawie i optymalizacji komputerów, instalowaniu zabezpieczeń, itp. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz