KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Bitcoin stanie się oficjalnym środkiem płatniczym
Niewątpliwie rewolucją XXI wieku powinniśmy okrzyknąć kryptowaluty. W ostatnich latach znacząco zyskały na popularności, zdobywając wielu zwolenników. Do tego stopnia, że niebawem oficjalną walutą Salwadoru stanie się jedna z nich, czyli Bitcoin.
Bitcoin stanie się oficjalnym środkiem płatniczym
Dotychczas część firm akceptowała Bitcoin jako środek płatniczy za swoje produkty, ale nikt nie wprowadził kryptowaluty na tak szeroką skalę, jak planuje zrobić to prezydent Salwadoru, Nayib Bukele.
Jeśli doszłoby do skutku, Salwador stałby się pierwszym krajem na świecie, gdzie oficjalny środek płatniczy stanowiłaby kryptowaluta. Pozostaje zadać pytanie: czy to może się udać? Warto wziąć pod uwagę fakt, że Salwador nie ma własnej waluty, korzystając z dolara amerykańskiego. Podstawą gospodarki kraju są przekazy pieniężne, które są stosunkowo drogie. Z tego właśnie powodu większość obywateli nie jest posiadaczami kont bankowych.
Bitcoin oficjalną walutą Salwadoru – czy to dobry pomysł?
Okazuje się, że wprowadzenie kryptowaluty jako oficjalnego środka płatniczego byłoby dla Salwadoru bardzo korzystne. Takie rozwiązanie pozwalałoby na zaoszczędzenie ogromnej ilości pieniędzy, które dotychczas są uiszczane jako opłaty przy codziennych transakcjach. Pojawiają się również głosy mówiące o utworzeniu nowych miejsc pracy, zwiększeniu potencjału inwestycji oraz ogólnym rozwoju gospodarki kraju.
ryzyko jakie niesie ze sobą bitcoin
Czy Bitcoin stanie się oficjalną walutą płatniczą w Salwadorze? Dowiemy się niebawem. Już w najbliższych tygodniach projekt ustawy zostanie przedstawiony kongresowi. Trzeba jednak pamiętać, że cechą stałą Bitcoina jest jego zmienność – kurs może ulec dużym wahaniom. Taka sytuacja z kolei może doprowadzić do dużej zmienności cen na rynku, a nawet zachwiania całej gospodarki kraju. Co więcej – Bitcoin nie może być kontrolą żadnego państwa. Jak rozwinie się sytuacja? Pozostaje nam nic innego, jak tylko czekać na wynik głosowania kongresu Salwadoru.

Potrzebujesz pomocy z zakresu optymalizacji swojego komputera? Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, konserwacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

 

Podobał Ci się artykuł? Przeczytaj więcej wpisów o podobnej tematyce:

Czy warto inwestować w kryptowaluty

Wpływ koparek kryptowalut na sprzedaż GPU

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz