KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Składanie komputera

Zastanawiasz się nad złożeniem swojego PC? Dowiedz się, o czym powinieneś pamiętać, aby Twój samodzielnie złożony komputer działał poprawnie.

 

Składanie komputera – podstawy
Dla jednych składanie komputera to pikuś, dla drugich – nie lada wyzwanie. Aby w pełni się do tego przygotować, na samym początku należy sporządzić listę zakupów, na której nie zabraknie żadnego komponentu. Przerwy w łańcuchach dostaw to gratka w przypadku gdy zakupiona obudowa będzie zbyt mała, aby pomieścić wszystkie elementy komputera, dlatego…
Rozmiar ma znaczenie!
Choć mogłoby się to wydawać, oczywiste wiele początkujących osób popełnia ten błąd. Warto zatem na samym początku przestudiować dokładne wymiary wszystkich części. Pamiętaj, aby sprawdzić dopasowanie wybranej obudowy względem standardu płyty głównej. Ta sama zasada tyczy się pozostałych komponentów. Jeśli chcesz wiedzieć m.in., jak dobrać odpowiedni zasilacz do PC, w ostatnim wpisie na blogu przygotowaliśmy 5 wskazówek, które mogą Ci w tym pomóc.
Elektryczność statyczna a zagrożenie
Mogłoby się wydawać, że składanie PC to całkiem bezpieczne zajęcie, a jednak – muszisz uważać na zagrożenie związane z elektrycznością statyczną. Dlatego nie składaj komputera w swetrze oraz unikaj dywanów i wykładzin. Najważniejsze – przed samym składaniem komputera dotknij dużego metalowego elementu, to może być np. kaloryfer. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko zagrożenia, pozbywając się jednocześnie elektryczności statycznej.
Personalizacja PC
Jedno jest pewne – komputer ma być maszyną naszych pragnień. Najlepiej do gamingu i do pracy. Dobrze, jakby dodatkowo pełnił funkcję wieczornego kina z Netfliksem. To się da zrobić. Dylemat jednak pojawia się wtedy, gdy nasza wiedza techniczna jest ograniczona.
Spójrz na prosty przykład. Zastanawiasz się, jakie wybrać chłodzenie do komputera? Z pomocą przychodzi internet. To kopalnia poradników i wskazówek, gdzie owszem możesz znaleźć odpowiedź na swoje wątpliwości, ale uważaj – pojawiają się tutaj też błędne treści pochodzące z nieautoryzowanych źródeł. Dlatego w tym miejscu wkracza specjalista, którego wiedzy nie zastąpi żadna wolna encyklopedia. Oferujemy Ci 26-letnie doświadczenie w budowie, optymalizacji i naprawie komputerów. Konkretną ofertę naszych usług znajdziesz tutaj.
Jeśli nie czujesz się na siłach i nie chcesz podejmować ryzyka składania komputera na własną rękę, nie martw się – nasz zespół chętnie Ci pomoże. Złóż razem z nami własny PC i bądź pewny, że Twoje zainwestowane pieniądze i czas nie poszły na marne.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz