KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Wymiana portu USB

Czy warto wymieniać gniazdo USB? W jaki sposób możesz to zrobić?

 

Wymiana portu USB
Jeśli w Twoim komputerze doszło do uszkodzenia gniazda USB, powinieneś niezwłocznie wymienić je na nowe. W wyniku zwarcia uszkodzony port może prowadzić do trwałego uszkodzenia płyty głównej Twojego komputera.
Dobór nowego złącza do laptopa
Aby dobrać prawidłowy rodzaj nowego złącza do laptopa, należy kierować się modelem posiadanego urządzenia. Wystarczy nazwa Twojego notebooka, abyś mógł porównać stare złącze z nowym, ich mocowania i gabaryty. Jeśli wszystko się zgadza, nowe złącze powinno pasować do Twojego laptopa.
Jak wymienić uszkodzone gniazdo USB na nowe?
Wymiana portu USB w laptopie wymaga nie tylko wymaga czasu i cierpliwości, ale też specjalistycznej wiedzy z zakresu naprawy komputerów. Pierwszym krokiem, jaki należy podjąć, jest demontaż baterii oraz obudowy, oczywiście po uprzednim odcięciu zasilania. Następnie wypinamy taśmy, wtyczki i płytę główną. Gdy już to zrobimy, trzeba odlutować port USB, z uwzględnieniem usunięcia resztek cyny oraz topnika z pól lutowniczych. Po kontroli laminatu możemy wlutować na miejsce starego nowe gniazdo USB. Następnie czyścimy wnętrze obudowy i wpinamy wszystko spowrotem.
Jeśli nie jesteś pewien, jak samodzielnie wymienić port USB w swoim komputerze, skontaktuj się z najbliższym centrum rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji. Nasz zespół specjalistów posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie oraz optymalizacji komputerów. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.
⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Zostaw komentarz