KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o sieci 5G

Jak działa technologia 5G? Postanowiliśmy zebrać dla Was całą wiedzę w pigułce. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat technologii 5G.

 

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o sieci 5G

Zanim technologia została wprowadzona do użycia, eksperymenty z 5G odbywały się na ekstremalnie wysokich częstotliwościach, dochodzących do 73 000 MHz. Aby spojrzeć na to z innej perspektywy, sieci telefonii komórkowej nadają sygnały w zakresie od 700 MHz do 3500 MHz.

Jak działa technologia 5G?
Sygnały o wysokiej częstotliwości mają kluczowe znaczenie dla sukcesu 5G, ponieważ są w stanie zapewnić elitarne prędkości transmisji danych. Istnieje jednak kilka wad sieci charakteryzujących się wysoką częstotliwością, w tym ich zdolność do pokonywania krótszych odległości i niemożność przenikania przez ściany. Aby sieć działała poprawnie, musiałyby zostać umieszczone miliony mini wież komórkowych w praktycznie każdym budynku, w każdym domu (w tym w pokojach), a nawet w latarniach ulicznych.
Jak szybka jest sieć 5G?
Konsumenci chcą, aby wszystko było szybsze, inteligentniejsze i łatwiejsze w użyciu. Zdaje się, że 5G zaspokaja wszystkie te potrzeby. Technologia 5G oferuje prędkości do 40 razy wyższe niż 4G, ostatecznie wystarczająco szybkie, aby przesyłać strumieniowo filmy 8K w 3D i pobierać filmy 3D w kilka sekund – w przypadku sieci 4G jest to kilka minut.

 

Wygląda na to, że pomimo słabszego zasięgu, sieć 5G na dobre zagościła w naszych domach, wypierając tym samym swoją poprzedniczkę – technologię 4G. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie podczas korzystania z domowej sieci, nie wahaj skonsultować się ze specjalistą, aby uzyskać pomoc w zabezpieczeniu Twoich osobistych informacji.

Skontaktuj się z najbliższym biurem rozwiązywania problemów z komputerem, aby uzyskać więcej informacji w zakresie cyberbezpieczeństwa i uniknąć innych potencjalnych zagrożeń. Nasz zespół posiada 25-letnie doświadczenie w naprawie, optymalizacji oraz instalacji zabezpieczeń w komputerze, jak i w sieci, z której korzystasz. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej o oferowanych przez nas usługach.

⠀⠀
Zapraszamy do naszego biura w Palos Hills.
Pracujemy codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 10-17, a w weekendy od 10 do 15.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz