10710 S Roberts Rd Palos Hills | IL | 60465 | US

KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

czysty komputer
Twoje urządzenie może się uszkodzić w najbardziej nie oczekiwanym momencie…

W sytuacji, kiedy nasz komputer, telefon lub laptop przestaje działać, jest widoczny spadek wydajności, lub zostaje on uszkodzony przez nas, mamy dwa wyjścia:

NAPRAWA USZKODZONEGO URZĄDZENIA

Komputery stacjonarne, laptopy lub telefony są podatne na uszkodzenia. Nie koniecznie może to być spowodowane z naszej winy, ponieważ z czasem podzespoły w naszych urządzeniach zużywają się i jest to normalne. Przykładem może być bateria w telefonach lub laptopach, która traci swoją wydajność wraz ze wzrostem liczby cykli (rozładowanie i naładowanie baterii). Może dojść do sytuacji, w której nie będziemy w stanie takiej baterii naładować. Kolejnym przykładem są Dyski HDD, po dzisiejszy czas są wykorzystywane w wielu urządzeniach. Ulegają one zużyciu ze względu na ruchome części, które posiadają w środku. Czasami nie musi być to uszkodzenie na poziomie fizycznym a systemowym. Zdarza się, że system może się tzw. “wysypać”, czyli powstałe tam problemy nie pozwolą nam uruchomić systemu.

Jak widzimy ilość potencjalnych usterek, na które nasze urządzenia są narażone, jest wiele. Priorytetem jest stwierdzenie, dlaczego nasze urządzenie nie działa poprawnie. W tym wypadku można się posłużyć profesjonalną pomocą naszych techników do spraw komputerów lub urządzeń mobilnych. Pozwoli to na stwierdzenie, czy koszt naprawy jest adekwatny do wartości naszego sprzętu. Czasami wystarczy tak nie wiele, aby przyspieszyć nasze urządzenie nawet kilkukrotnie.

Przychodząc do naszego serwisu, możesz być pewny, że staniemy na wysokości zadania. Do każdej naprawy podchodzimy profesjonalnie i dbamy o zadowolenie klientów.

 ZAKUP NOWEGO URZĄDZENIA

Zakup nowego sprzętu powinien być ostatecznością. Jeżeli ktoś się decyduje na taki krok, nie zalecamy zakupu najtańszego sprzętu. Często materiały i ogólna konstrukcja takiego sprzętu mogą być przyczyną, dlaczego nasze urządzenie ulega uszkodzeniom przy normalnym użytkowaniu. Z drugiej strony, zakup bardzo drogiego sprzętu może być zbędnym wydatkiem, jeżeli naszym głównym założeniem jest tylko surfowanie po internecie lub oglądanie filmów.

Przy zakupie nowego urządzenia trzeba się liczyć z pewnymi nie dogodnościami. Najczęściej są to programy, które mieliśmy zainstalowane na starszym urządzeniu. Jeżeli będziemy chcieli z nich korzystać, będą one musiały być ponownie zainstalowane na nowym sprzęcie. To samo tyczy się naszych danych, które wciąż są na starym urządzeniu. Będziemy też musieli zadbać o przeniesienie danych na nowe urządzenie.

PODSUMOWANIE

W dzisiejszych czasach widzimy, że kilkuletnie komputery PC lub laptopy w dalszym ciągu nadają się do codziennego użytkowania i nie odbiegają tak bardzo wydajnością, jak miało to miejsce paręnaście lat temu. Wiąże się to z postępem technologicznym samego oprogramowania. W związku z tym naprawa twojego urządzenia może być bardziej opłacalna, a jeżeli zakup nowego sprzętu. Jeżeli jednak decydujemy się na zakup nowego sprzętu, trzeba zwrócić uwagę, do czego będziemy  go używać.

Zostaw komentarz