KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Technologie, które odeszły z 2020 rokiem
Technologie, które odeszły wraz z 2020 rokiem

Rok 2020 za nami, jednak chcielibyśmy jeszcze wrócić do technologii, które wraz z nim odeszły. Możliwe, że będziemy za nimi nawet tęsknić – wśród nich znalazł się m.in. popularny system operacyjny. Jakie jeszcze inne technologie przeminęły z 2020 rokiem?

 

Windows 7

W 2020 roku niezwykle popularny system operacyjny Windows 7 stracił wsparcie ze strony fimy Microsoft. Wróćmy jednak do samego początku. Windows 7 został wprowadzony na rynek w 2009 roku i pozostawał w sprzedaży do 2015 roku. To właśnie wtedy miał swoją premierę Windows 10, który zastąpił swojego poprzednika. Microsoft zaprzestał wówczas udostępniania nowych funkcji dla Windowsa 7, dlatego system ten nie jest kompatybilny z przeglądarką Edge oraz Microsoft Teams. Ostatecznie w 2020 roku Microsoft zakończył udostępnianie poprawek zabezpieczeń dla systemu operacyjnego Windows 7. Tym samym musieliśmy pożegnać się z ostatnią klasyczną wersją systemu operacyjnego Windows z rozwijanym Menu Start.

 

Nintendo 3DS

W 2020 roku po raz ostatni można było zakupić nowy model Nintendo 3DS. Po ponad 9 latach obecności na rynku i 76 milionów sprzedanych egzemplarzy Nintendo oficjalnie wycofało produkt z obrotu oraz zaniechało wsparcia dla konsol tego typu. Warto wspomnieć, że podczas premiery, która miała miejsce w 2011, Nintendo 3DS było pierwszą konsolą z wbudowanym wyświetlaczem 3D, który nie wymagał korzystania ze specjalnych okularów. Produkcja tej legendarnej konsoli zakończyła się jednak we wrześniu 2020 roku. Następcą stało się Nintendo Switch, które od 2017 roku nieustannie zbiera rzesze zwolenników na całym świecie.

 

Adobe Flash Player

Licząca dwie dekady technologia, odeszła wraz z 2020 rokiem na dobre. Mowa o Adobe Flash Player. Mająca swoją premierę w latach 90. XX wieku technologia, przysłużyła się do budowy pierwszych atrakcyjnych wizualnie, interaktywnych witryn sieciowych. Warto pamiętać również o reklamach, które korzystały z Flasha. Pomimo mocnych stron, technologia miała też wady takie jak np. problemy z bezpieczeństwem czy zużywanie ogromnych ilości energii na komputerach przenośnych. Z czasem odkrywano nowe języki oprogramowania, a technologia Flash Player powoli odchodziła do historii. Ostatecznie z końcem 2020 Adobe zaprzestało wspierania technologii Flash Player. 

Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz