KOMPUTERY Blog


Znajdziesz tu wiele interesujących i przydatnych informacji, którymi chcielibyśmy się podzielić z przyjemnością.
Przydatne wskazówki, ciekawostki z naszej pracy, aktualności i wiele więcej.

Sukces w sprzedaży dysków SSD nad HDD Start Task
Sprzedaż dysków SSD liderem nad HDD
Dzisiaj zwolenników dysków SSD jest znacznie więcej, niż HDD, a to wszystko ze względu na korzyści, które ze sobą niesie. Mimo to jeszcze w 2019 roku mało kto się spodziewał, że to właśnie te nośniki staną się numerem jeden w tak krótkim czasie.
Rekord w sprzedaży dysków SSD
Rosnąca popularność dysków SSD nie jest dla nas zaskoczeniem. To właśnie owe nośniki oparte na pamięciach krzemowych są w stanie bardziej wpłynąć na poprawę wydajności i działanie Twojego systemu, niż więcej pamięci RAM lub nowy procesor. Z racji korzyści, które niosą ze sobą SSD, dzisiaj już niemal każdy nowy komputer ma dysk SSD. Ich pamięć oscyluje w wariantach 256 lub 512 GB i jest to wystarczająca duża pojemność, aby obsłużyć system, kilka gier czy podstawowe programy.
Statystyki wyraźnie wskazują, że liderem sprzedaży w 2020 roku zostały właśnie dyski SSD. Wiadomo było, że kiedyś HDD będą musiały ustąpić miejsca konkurencji, jednak nikt nie spodziewał się, że nastąpi to tak szybko. Sprzedaż dysków SSD w 2019 roku wynosiła około 275 mln egzemplarzy, zaś HDD – 320 mln. Rok 2020 pokazał jednak, że ta zależność się odwróciła. Firma TrendForce dokonała analizy, która wykazała, że sprzedano wtedy ponad 333 mln dysków SSD, co jest równoznaczne z 21% wzrostem. HDD spadły aż o 18%, a ich sprzedaż była równa niecałym 260 mln egzemplarzom.
Wzrostowy trend sprzedaży dysków SSD raczej się utrzyma przez najbliższe lata, a przynajmniej nic nie wskazuje na to, aby miało się cokolwiek zmienić.
⠀⠀
Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.
Jeśli masz pytania na temat budowy lub działania swojego komputera, skontaktuj się z nami pod numerem (708) 667-4201.
Z chęcią odpowiemy na Twoje pytania!

Posty powiązane

Zostaw komentarz